VIDEO | Uellsi triumf force ndaj Sllovakisë, Rusia “pushton” Kazakistanin

Uellsi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin për në Euro 2020. Përfaqësuesja e Gareth Bejl ka triumfuar me shfirat minimale në një sfidë direkte ndaj Sllovakisë në shtëpi.

Heroi i takimit për britanikët ka qenë pikërisht mesfushori Daniel Xhejms, i cili shënoi vetëm pas pesë minutash lojë. 21-vjeçari rikuperoi mjaft mirë një top afër zonës së sllovakëve dhe goditi menjëherë, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit mik.

Kështu, Uellsi merr tri pikët e para në Grupin E, ndërsa Sllovakia po ashtu ka tri pikë, por një ndeshje me shumë, pasi në sfidat e para, Uellsi ishte pushim për shkak se ky grup përbëhet nga pesë ekipe.

KUALIFIKUESE EURO 2020
GRUPI E

Uells – Sllovaki      1-0
Shënues: 
Xhejms 5′

Standings provided by Sofascore LiveScore


Ndërkohë, në Kazakistanin e largët Rusia tregoi dhëmbët dhe i shkatërroi vendasit me shfirat 0-4. Padyshim njeriu i sfidës për rusët ishte Denis Çerishev, i cili shënoi dy gola dhe dha një asist. Fillimisht, mesfushori hapi serinë e golave në minutën e 19-të.

Në fundin e pjesës së parë, ishte përsëri Çerishev, i cili dyfishoi shifrat, duke çuar në dhomat e zhveshjes ekipin e tij të qetë.

Fraksioni i dytë vijoi me dominimin e Rusisë dhe në minutën e 52-të ishte Dziuba, i cili shënoi golin e tretë.

Dhjetë minuta më vonë, ishte një autgol i vendasve, që vulosi shifrat në 0-4, me Rusinë që feston tri pikët e para.

KUALIFIKUESE EURO 2020
GRUPI I
Kazakistan – Rusi      0-4
Shënues: Çerishev 19′, 45+1′, Dziuba 52′, Bejsebekov 62′(aut.)
Standings provided by Sofascore LiveScore

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online