VIDEO: Kualifikuese Europiani dhe avionë, spektakli nga Gjibraltari

0

Gjibraltari dhe Irlanda po përplasen mes tyre, në ndeshjen e vlefshme për Grupin D të eleminatoreve për Euro 2020. Sfida zhvillohet në stadiumin “Victoria Stadium” dhe ajo që ka marrë vëmendjen më të madhe në këtë ndeshje është videoja e mëposhtme.

Pranë stadiumit ndodhet një aeroport dhe si pasojë gjatë ndeshjes janë parë avionë të shumtë. Një spektakël i vërtetë. Për sa i përket ndeshjes, Irlanda po udhëheq me shifrat 0-1, teksa kanë kaluar 50 minuta nga nisja e takimit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.