Kombëtarja zbarkon në Paris, FSHF nxjerr në treg biletat

FSHF ka njoftuar daljen në treg të biletave për takimin Francë – Shqipëri. Ndeshja e vlefshme…

VIDEO | Kryevepër e Insinjes, Italia synon përmbysjen

Çfarë goli ka shënuar Lorenco Insinjes! Italia e mbylli pjesën e parë në dizavantazh përballë Bosnjës,…

VIDEO | Eurogola dhe kryesim, Sllovakia “tërmet 5 ballësh” në Baku

Është mbyllur me fitoren e miqve ndeshja midis Azerbajxhanit dhe Sllovakisë, përballje e vlefshme për grupin…

Reja “nuk fal”, Shqipëri ndryshe ndaj Moldavisë

Edi Reja e tha një ditë më parë: “Do të bëj disa ndryshime në formacion”. Sot…

Elozhe dhe kritika, Mançini: Italia ime po rritet, e tepruam në pjesën e dytë

Italia është rikthyer të luajë futboll, të mos pësojë gol dhe të fitojë. Djemtë e Roberto…

Mbape për faqe të zezë, kjo statistikë do t’u habisë

Franca luajti një ndër ndeshjet më të dobëta të dobëta të viteve të fundit në transfertën…

VIDEO: Turqia turpëron Francën në 10 minuta, merr kreun e grupit

Franca luajti në transfertë përballë Turqisë, sfidë e vlefshme për ndeshjet kualifikuese të Euro 2020. Kampionët…

VIDEO | E pabesueshme, Nojer imiton Nejmarin me Gjermaninë

Manuel Nojer vazhdon të surprizojë. Portieri i Gjermanisë shquhet për lojën e tij me këmbë, por…

Italia synon “pushtimin” e Athinës, Greqia kërcënon me “tredhëmbësh”

Italia pas pak do të sfidojë Greqinë për eliminatoret e EURO 2020. Kombëtarja axurre qëndron në…

Dëmtimi i rëndë i Zenelit, ja sa do të mungojë ylli i Kosovës

Edhe pse klubi francez, Stade Reims nuk i ka bërë ende publike analizat e Arbër Zenelit,…

VIDEO: Çmenduri e Bejl, Perisiç vendimtar për Kroacinë

Kroacia mposhti Uellsin me rezultatin 2-1 në Osijek, duke marrë tri pikë të rëndësishme në Grupin…

Moduli, goli i pësuar dhe e ardhmja, flet Veseli

Mbrojtësi Frederik Veseli ishte ndër më të mirët në takimin e sotëm ndaj Islandës. Në fund…

VIDEO | Shqipëri bujare, Islanda i prish debutimin Rejës

As Edi Reja nuk i bën derman Shqipërisë, që është mposhtur në Islandë nga vendasit me…

Shqipëri me shumë muskuj, Reja zgjedh formacionin

Edi Reja është gati të debutojë në krye të Shqipërisë, teksa prej orës 15:00 kuqezinjtë përballen…

Plani i Rejës në debutim, dy sulmues dhe shumë… mbrojtës

Edi Reja është gati të debutojë në krye të Shqipërisë. Tekniku italian do të drejtojë kuqezinjtë…

VIDEO | Djemtë e Shevçenkos fëlliqin Serbinë, Piatek nderon Poloninë

Kualifikueset e “Euro 2020” u rikthyen ditën e sotme. Në Grupin erdhi rezultati më i papritur.…

Ajeti: Një atmosferë e tillë mungonte prej kohësh, ju tregoj forcën tonë!

Pas sulmuesit Cikalleshi ka qenë radha e Arlind Ajetit për të dalë përpara mediave. Mbrojtësi i…

Cikalleshi: Ndihet fillimi i diçkaje të re, ta konkretizojmë punën në dy ndeshjet e radhës!

Kombëtarja jonë vijon përgatitjet për dy sfidat ndaj Islandës dhe Moldavisë. Në kuadër të ndeshjeve, në…

“Qershori ka qenë katastrofë”, në kombëtare ka “debat”

Ermir Lenjani dhe Mërgim Mavraj dolën përpara mediave ditën e sotme në konferencën e zakonshme për…

Mavraj: Sa shumë ndryshime, në ekip jemi 11 liderë! Reja? Transmeton qetësi

Sot ka qenë radha e Mërgim Mavrajt për të dalë në konferencë për shtyp. Mbrojtësi i…

Sadiku zbulon skemën: Ja çfarë më pëlqen nga Reja, dua të jem deçiziv këto dy ndeshje

Armando Sadiku është gati për ndeshjet kundër Islandës dhe Moldavisë. Sulmuesi i Luganos ka folur në…

Moldavia bën gati listën, lojtarë vendas dhe një yll i vetëm

Trajneri i përfaqësueses së Moldavisë, Aleksandru Spiridon ka bërë publike listën me 23 lojtarët e përzgjedhur…

Befason Deshamp, lë jashtë liste dy yjet e Premier League

Didier Deshamp vazhdon të habisë me zgjedhjet e tij. Ditën e sotme trajneri i kampionëve të…

Shqipëria e Edi Rejës: Risi dhe shumë talente nën vëzhgim

Shqipëria do të përballet me Islandën në transfertë (8 qershor) dhe Moldavinë në shtëpi (11 qershor)…

Shqipëri-Moldavi, mësoni çmimet e biletave në “Elbasan Arena”

Shqipëria do të udhëtojë drejt Islandës me datë 8 qershor, ndërsa tre ditë më vonë, me…

Bulku: Fitore morali, Panuçi? Nuk hidhen njerëzit poshtë kaq shpejt!

Në krye të kombëtares tonë mbrëmjen e sotme ishte Ervin Bulku. Pas ndeshjes, Bulku foli për…

Balaj: Jam sulmues dhe bëra detyrën, ju tregoj pse nuk festova

Bekim Balaj arriti të gjente rrugën e rrjetës mbrëmjen e sotme, teksa shënoi golin e dytë…

Hysaj: Bashkë i kalojmë të gjitha, shpresoj që trajneri i ri të jetë italian!

Kombëtarja jonë mori një fitore mbrëmjen e sotme ndaj një kundërshtari modest si Andorra. Pas takimit,…

VIDEO | Dëshira dhe perla e Zenelit nuk mjaftojnë, Kosova “kënaqet” me një pikë

Kosova e ka nisur rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020 me një barazim në…

VIDEO | Mali i Zi “makth” i Anglisë, ballkanasit për rekord

Mali i Zi ka befasuar Anglinë në shtëpi, teksa ka kaluar në avantazh vetëm pas 17…

VIDEO | Turqia tepër e fortë edhe për Moldavinë, triumfon me poker golash

Turqia ka marrë triumfin e dytë në po kaq ndeshje, duke e nisur në mënyrën më…

Njihuni me Ildefons Limën, legjendën e Andorrës që na ndëshkoi 17 vite më parë

17 vite më parë Andorra regjistroi fitoren e dytë në historinë e saj. Kombëtarja nga vendi…

Analiza e trajnerit të Andorrës: Ja pikat më të forta të Shqipërisë

Trajneri i përfaqësues së Andorrës, Koldo Alavarez, ka folur për mediet vendase në prag të sfidës…

Debutimi i Bulkut dhe kur Andorra turpëronte Shqipërinë

Viti 2002. Federata Shqiptare e Futbollit që në atë kohë drejtohej nga Miço Papadhopulli, për shkak…

Lëv: Kemi ende shumë punë për të bërë, ky fillimi i duhur

Gjermania e nisi me fitore fazën kualifikuese të “Euro 2020”. Transferta ndaj Holandës rezultoi tepër e…

Ramos lojtar i pisët? Xhoshua King do ju habisë me deklaratën e tij!

Norvegjia u mposht mbrëmjen e kaluar ndaj Spanjës me shifrat 2-1. Pavarësisht se përballeshin me një…

VIDEO | Hungaria trondit Kroacinë, Austria fundoset në Izrael

Hungaria ka bërë surprizën e madhe ndaj Kroacisë, duke i mposhtur me përmbysje me shifrat 2-1.…

Bulku: Historia nuk do përsëritet, 70% e këtyre lojtarëve shkuan në Francë

Kombëtarja jonë do të zbresë përsëri mbrëmjen e nesërme në fushë, teksa do të luajë në…

Hysaj: Panuçi e ka pasur gabim për ne, fitojmë për veten dhe tifozët!

Kombëtarja jonë do të zbresë përsëri mbrëmjen e nesërme në fushë, teksa do të luajë në…

Ritakim pas 17 vitesh, Bulku dhe Koldo tani përballen si trajnerë

Më 17 prill të  vitit 2002, Andorra regjistroi fitoren e dytë në histori. Përfaqësuesja nga shteti…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online