Browsing Tag

Erzeni

Përforcohet Erzeni, firmosin dy ekspertë të së Parës

Skuadra e Erzenit po merr formë dita ditës. Drejtuesit e klubit shijakas duan medoemos që të arrijnë ngjitjen në Superiore dhe për këtë skuadra ka afruar disa lojtarë me emër në Kategorinë e Parë. Futbollistët më të fundit që i bashkohet…

Merkato në Shijak, Erzeni përforcon sulmin

Erzeni ka filluar merkaton për sezonin e ri. Ditën e sotme klubi shijakas ka zyrtarizuar firmën me sulmuesin Mirjan Hima. Sezonin e kaluar 21-vjeçari ishte pjesë e Spartakut të Tiranës në Kategorinë e Dytë. Në të shkuarën Hima ka qenë…

Erzeni mposht Lushnjën, Sefa është ende goleador

Erzeni dhe Lushnja kanë zgjedhur të testojnë veten duke u ndeshur kundër njëri-tjetrit. Dy ekipet e katëgorisë së parë vijojnë normalisht përgatitjet për nisjen sa më të mbarë të sezonit të ri futbollistik. Ka qenë Erzeni ai që është…

Kuka e Boçi tek Erzeni? Administratori Keçi sqaron gjithçka

Në këtë periudhë të merkatos, te skuadra e Shijakut kanë rreth dy javë që nuk po lëvizin. Pasi kanë siguruar shërbimet e Idakvo, Dikson dhe Zuna, në klubin e Erzenit deklarojnë se tashmë vëmendja është te ardhja e tre lojtarëve nigerianë,…

Erzeni pazar te Dinamo, akord me Marlind dhe Rei Nuriu

Mbrojtësi Marlind Nuriu dhe mesfushori Rei Nuriu janë dy largimet e mundshme nga Dinamo e sezonit të kaluar. Destinacioni i tyre është Erzeni, klub me të cilin të dy futbollistët  kanë rënë parimisht dakord. Lajmin e konfirmon për…

Vathi rinovon me Erzenin, Peqini mes Maqedonisë dhe Kosovës

Pas largimit të sulmuesit Vjali Mahmuti në fundin e muajit maj, nga Erzeni ka patur të tjera largime. Jurgen Peqini është largimi i fundit. Sulmuesi nga Elbasani ishte marrë në huazim nga Teuta në muajin janar dhe tashmë do të duhet të…

Afrimi i parë te Erzeni, merkatoja nis me nigerianin Dikson

 Ende pa u mbyllur plotësisht sezoni, sepse këtë javë mbyllen disa verdikte në Kategorisë së Parë, te skuadra e Erzenit kanë filluar të mendojnë për edicionin e ardhshëm. Duke qenë periudhë e lirë, shijakasit kanë bërë “pazar” me të…

Në Shijak e kanë me Disiplinën: Vazhdon masakrimi!

Pas publikimit të masave ndëshkimore të Komisionit të Displinës në FSHF, tifozët e Erzenit kanë dalë me një deklaratë të shkurtër në rrjetet sociale, teksa e quajnë një masakrim dënimin që i është bërë trajnerit të portierëve në këtë…

Vllaznia nuk pyet as për Erzenin, nis festa Superiore

Vllaznia tregoi edhe njëherë se është ekipi më i mirë i Grupit A të Kategorisë së Parë. Ekipi shkodran mposhti në transfertë Erzenin e Shijakut me rezultatin 0-3 dhe tashmë është kthyer në Superiore, sepse ka 12 pikë më shumë se Besëlidhja,…

Besa nuk zhgënjen ndaj Orikut, Turbina thellon krizën e Tomorit

Besa ka marrë tri pikët në transfertën në Orikum ndaj Skuadrës së Orikut. Autorit i golit të vetëm të këtij takimi ishte mesfushori kavajas  Çelhaka. Me këtë fitore Besa shkon tre pikë larg Bylisit të vendit të parë, skuadër me të cilën do…

Begeja: Erzeni do vendin e dytë, vlerësim maksimal Dinamos

Vllaznia zor se e lëshon kreun në grupin A të Kategorisë së Parë, ndërkohë që gara tani është e hapur për vendin e dytë. Erzeni, Dinamo e Korabi kanë të njëjtën sasi pikësh dhe shijakasit duan ta mbyllin para rivalëve në kampionat.…

Keçi: Erzeni ekip Superioreje, me Dinamon për tri pikët

Vllaznia kryeson bindshëm grupin A të Kategorisë së Parë, por në Shijak ëndërrojnë sërish. Ua lejon vetëm matematika, pasi praktikisht shkodranët janë me një këmbë në Superiore. Sekretari i FK Erzeni, Altin Keçi, për SportEkspres.com…

Erzeni me “shtëpi” të re, Begeja dorëzohet para Vllaznisë

Erzeni ende nuk e ka shlyer dënimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës dhe vazhdon të shtegtojë. Ndryshe nga se ka ndodhur më parë, kur shijakasit takimet si pritës i kanë luajtur në Rrogozhinë, këtë herë është zgjedhur Lezha si “shtëpia” e…

Bylisi e Besa luftë në distancë, finale në Lezhë

E para vijon rrugëtimin e saj dhe sot zhvillohen disa takime mjaft interesante. Vllaznia pret lajme të mirë nga Lezha, ku përballen dy skuadrat që kanë më afër në tabelën e klasifikimit. Besëlidhja do kërkojë tre pikët ndaj Erzenit, skuadër…

Begeja: Me Besëlidhjen, finalja e parë për Erzenin

Në dy fazat e para Erzeni u rendit në vendin e dytë të Grupit A në Kategorinë e Parë, ndërkohë që me përgjysmimin e pikëve në fazën e tretë ndodhet 6 pikë larg Vllaznisë kryesuese. Shijakasit kanë qenë ndjekësi kryesor i shkodranëve në 18…

Erzeni nuk vonon, zgjidhet pasuesi i trajnerit Stojku

Gentian Stojku do të jetë trajneri më i ri i Kamzës dhe largimi i tij drejt Superiores, ka lënë vendin bosh në kreun e pankinës së Erzenit. Megjithatë, klubi shijakas nuk ka vonuar për të gjetur pasuesin e tij. Numri një i pankinës së…

Largim pas katër vitesh, Erzeni ndahet me mesfushorin

Humbja e fundit ndaj Veleçikut në transfertë i kushtoi shumë Erzenit, pasi Vllaznia kryesuese fitoi dhe diferenca mes ekipeve ka shkuar në 7 pikë. Ekipi shijakas vazhdon gjithsesi të luftojë fort për një vend në Superiore, por ka humbur…

Erzeni komplikon situatën e Vllaznisë, Bylisi e Besa super

Erzeni hap garën për kreun në grupin A, pasi kanë mundur shkodranët e Vllaznisë me rezultatin e pastër 2-0. Diferenca mes dy skuadrave ka shkuar në 4 pikë dhe shijakasit do mundohen ta ruajnë këtë distanca, pasi me përfundimin e fazës së…

Shqipëri U-19 dhe Erzeni ndahen në “paqe”, mposhtet Besa

Shqipëria U-19 dhe Erzeni kanë luajtur sot një miqësore në Durrës, e cila është mbyllur me rezultatin 2-2. Të dyja ekipet i dhanë më shumë prioritet fazës së sulmit dhe në “Olympic Park”, u zhvilluar një ndeshje shumë e bukur. Për…

Ekskluzive: Vendimi befasues, Gentian Stojku jep dorëheqjen

Dukej se gjërat po shkonin shumë mirë, madje shumëkush ëndërron edhe Superioren në Shijak. Por ditën e sotme befasisht mësohet se trajneri Gentian Stojku ka paraqitur dorëheqjen para drejtuesve të ekipit. SportEkspres.com mëson se…

Tirana bën afrimin e parë, një mbrojtës goleador për Memën

Tirana ka nisur të lëvizë në merkato. Pas largimit të Dejan Blazhevskit te Rabotniçki, te bardheblutë ka ardhur një afrim për mbrojtjen dhe është një emër i njohur në Kategorinë e Parë. Jurgen Goxha, aktualisht pjesë e Erzenit, pritet të…

Një sulmues brazilian tek Erzeni, vendos Stojku

Nesër në mesditë, në Shijak mbërrin një futbollist brazilian, i cili do të jetë në provë për tri dite. Vete trajneri i Erzenit, Gentian Stojku deklaron për “SportEkspres.com” se pritet si një përforcim cilësor për sulmin. "Menaxherët…

Erzeni përforcohet në sulm, Teuta zyrtarizon huazimin

Teuta mendon të rritë edhe të rinjtë, ndaj edhe ka vendosur të huazojë një prej sulmuesve që këët sezon nuk ka pasur hapësira. Ai është Jurgen Peqini, autor i tre golave në Superiore me fanellën e durrsakëve një sezon më parë.…

Erzeni merkato te Teuta, planifikohen tre lëvizje

Erzeni po mendon për lëvizjet do të do të bëjë në merkato gjatë janarit dhe deri më tani tre janë emrat e futbollistëve që pritet të bëhen pjesë shijakasve. Njëri prej tyre është sulmuesi Vjali Mahmuti, 22-vjeçari që para pak kohësh u…