Erzeni nuk vonon, zgjidhet pasuesi i trajnerit Stojku

0

Gentian Stojku do të jetë trajneri më i ri i Kamzës dhe largimi i tij drejt Superiores, ka lënë vendin bosh në kreun e pankinës së Erzenit. Megjithatë, klubi shijakas nuk ka vonuar për të gjetur pasuesin e tij.

Numri një i pankinës së Erzenit do të jetë Gentian Begeja, një trajner i njohur i futbollit shqiptar. Begeja drejtoi këtë sezon skuadrën e Besës deri në muajin dhjetor të vitit të shkuar dhe tashmë do të nisë një aventurë të re në krye të Erzenit.

Objektivat e skuadrës shijakase dihen, ngjitja me patjetër në Superiore, por Vllaznia duket larg dhe Begeja do të ketë dëtyrën e vështirë të ngushtojë diferencën prej 10 pikësh me skuadrën shkodrane, që vazhdon të udhëheqë e vetme renditjen në Grupin A.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.