Tirana bën afrimin e parë, një mbrojtës goleador për Memën

Tirana ka nisur të lëvizë në merkato. Pas largimit të Dejan Blazhevskit te Rabotniçki, te bardheblutë ka ardhur një afrim për mbrojtjen dhe është një emër i njohur në Kategorinë e Parë. Jurgen Goxha, aktualisht pjesë e Erzenit, pritet të vihet nën urdhrat e trajnerit Ardian Mema.

Burime zyrtare pranë klubit shijakas e konfirmojnë diçka të tillë për SportEkspres.com. Goxha ka spikatur këtë sezon, pasi ka arritur të realizojë 7 gola në 12 ndeshje. Edhe pse luan si qendërmbrojtës, trajneri Gentian Stojku e ka zhvendosur në sulm dhe ia ka dalë të tregohet vendimtar për skuadrën e tij.

Goxha nuk ka luajtur asnjëherë në Superiore, por ka spikatur me paraqitjet e tij në të Parën. Fillimisht me Ilirinë e Fushë-Krujës dhe më pas me Erzenin. Besëlidhja dhe Shënkolli kanë qenë stacionet e radhës për mbrojtësin 26-vjeçar.

Sigurisht që tifozët bardheblu presin emra të njohur, por Goxha do t’i ngrohë për një fakt: i ka shënuar Partizanit me fanellën e Besëlidhjes, duke bërë që edhe të kuqtë të eliminoheshin nga Kupa e Shqipërisë në sezonin 2016-2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online