Erzeni përforcohet në sulm, Teuta zyrtarizon huazimin

0

Teuta mendon të rritë edhe të rinjtë, ndaj edhe ka vendosur të huazojë një prej sulmuesve që këët sezon nuk ka pasur hapësira. Ai është Jurgen Peqini, autor i tre golave në Superiore me fanellën e durrsakëve një sezon më parë.

Futbollisti nga Elbasani do të kalojë tek Erzeni, aty ku në verë u huazua edhe mesfushori Jonatan Lajthia. Peqini, vetëm 20 vjecc, do të ketë mundësinë të luajë dhe të rritet, për t’u rikthyer në verë sërish te Teuta.

Tashmë klubi durrsak edhe e ka sinjalizuar këtë lëvizje, teksa njofton: “Klubi i Teutës zyrtarizon marrëveshjen me KF Erzenin për sulmuesin 20-vjeçar Jurgen Peqini, i cili është huazuar për gjysmën e mbetur te sezonit tek Erzeni”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.