VIDEO | Finalja më e pasur e historisë, El Gazi “heroi” i Aston Vilës

Po luhet në “Wembley” finalja e fazës “play-off” të Championship midis Aston Vilës dhe Derbi Kauntit. Aston Vila është vetëm 45 minuta larg rikthimit në Premier League. Një gol i holandezit Anuar El Gazit i ka dhënë avantazhin skuadrës nga qyteti i Birmingamit, që ka qenë qartazi ekipi më dominues në fraksionin e parë të lojës.

https://twitter.com/villareport/status/1133021674092281856

Rikthimi në Premier League do të sjellë minimumi 180 milionë paundë të ardhura për ekipin fitues, para këto që do i hynin shumë në punë Aston Vilës, po të marrim parasysh faktin se bilancet e klubit janë tepër të rënduara dhe para pak muajsh u përfol dhe për një skenar falimentimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online