Browsing Tag

Championship

Lëvizje te Junajtid, blerja e re është një i panjohur

Mançester Junajtid ka shumë punë para këtë merkato. Drejtuesve të klubit më të madh në ishull i duhet të ristrukturojnë gati gjithë organikën. Megjithëse mbrojtja është thembra e Akilit, Solskjaer i nis blerjet nga mesfusha. Daniel Xhejms…

VIDEO: Lampard hedh KO Bielsën, Derbi mbretëron në Lids!

Çfarë ndeshje, spektakël i vërtetë. Sfida mes Lids Junajtid dhe Derbi Kaunti i pati të gjitha: Gola, luftë, kartonë të kuq, emocione deri në sekondat e fundit. Ndeshja e parë mes dy skuadrave ishte mbyllur 0-1 në favor të Lidsit dhe të…

E padëgjuar, klubi anglez ia merr mbrapsht biletën një tifozi

Futbolli anglez ka tifozë të panumërt dhe jo vetëm në Premier Ligë, por dhe në ligat inderiore, interesimi është i madh. Ajo çfarë ka ndodhur sot është me të vërtetë diçka shumë qesharake, por dhe e padëgjuar më parë. Një tifoz anglez…

E bujshme nga Anglia, klubi i njohur nuk ka para as për ushqim!

Pavarësisht se janë rritur fitimet në futboll, ka përsëri shumë klube që vuajnë dhe hasin vështirësi ekonomike. Kësaj radhe i ka ndodhur Boltonit, ekipit anglez që garon në Championship. Klubi po kalon një sezon tepër të vështirë dhe ditët…

Dërgoi “spiun” te kundërshtari, Bielsa: Do e bëja sërish!

Trajneri i Lids Junajtid, Marselo Bielsa është një figurë shumë e njohur në botën e futbollit, pasi deklaratat e tij të sinqerta dhe të drejtpërdrejta, si dhe reagimet e tij të ashpra ndaj bashkëpunëtorëve të stafit të tij, shpeshherë bëjnë…

VIDEO | Skemë dhe supergol, Marselo Bielsa nuk përmbahet

Marselo Bielsa është një trajner, i cili ka frymëzuar shumë kolege të vjetër e të rinj. Pep Guardiola e cilëson argjentinasin si “trajnerin më të mirë në botë”, ndërsa lojtarët e adhurojnë. 63-vjeçari mori këtë sezon drejtimin e Lids…

Championship/ Nuhiu makinë goli, por edhe karton i kuq

Pas startit të djeshëm, me fitoren e Derbi Kauntit në shtesë në Reding, java e parë në Championship-in anglez vijoi sot. Një ndër skuadrat më interesante të këtij sezoni, Notingam Forest, u ndal te barazimi 1-1 në fushën e Bristol Sitit,…