FOTO | Anglezët janë më të çuditshmit, çfarë “shpikjeje”!

0

Në Angli shpesh dëgjojmë ngjarje nga më të çuditshmet, sidomos në botën e futbollit. Ndodhia më e fundit vjen nga kategoria e dytë angleze për nga rëndësia, pra “Championship”, ku Riding dhe Lids Junajtid u përballën mbrëmjen e kaluar.

Ndeshja përfundoi me fitoren e Lidsit 0-3, por ajo që mori vëmendjen më të madhe ishte gjesti i Riding. Në protokollin e ndeshjes, ku janë formacionet dhe lojtarët në dispozicion, në stolin e ekipit vendas, bie në sy numri 13-të. Bëhet fjalë për tifozët.

Po, e keni dëgjuar mirë. Tifozët ishin të përfshirë në protokollin e ndeshjes si zëvendësues. Një gjest mjaft i çuditshëm…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.