VIDEO | Skandal në derbin e Birmingamit, tifozi godet yllin e Aston Vilës

0

Aktualisht, po zhvillohet derbi midis Birmingamit dhe Aston Vilës, e cila është një sfidë mjaft e luftuar. Ndeshja ka nisur me një skandal të vërtetë, teksa një nga tifozët vendas ka hyrë në fushë dhe ka goditur yllin e Aston Vilës, pikërisht Xhek Grilish.

Lojtarët e ekipit mik kanë reaguar menjëherë, teksa kanë tentuar ta godasin tifozin, i cili u kap nga sigurimi. Gjithsesi, Grilish u çua dhe ndeshja vijoi normalisht, pavarësisht skandalit të ndodhur, që pritet të vëzhgohet me imtësi nga federata angleze.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.