Browsing Tag

Brazil

Ofertë surprizë, Baloteli sërish kuqezi?

Mario Baloteli ka marrë një ofertë surprizë dhe mund të rikthehet të veshë fanellën kuqezi pas eksperiencave me Milanin dhe Nicën. Sulmuesi italian mbylli sezonin me Marsejën dhe tani është një lojtar i lirë. Parma, Breshia dhe Verona po…

Pasuesi i Pepe, Lil “hap thesin” për sulmuesin e Brazilit

Lilë është gati të shesë Nikolas Pepe për shumën e 80 milionë eurove. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë është mes Arsenalit dhe Napolit, por “topçinjtë” janë në avantazh për të siguruar shërbimet e tij. Klubi francez do të luajë në grupet e…

Filipe Luis i jep fund pritjes, konfirmon skuadrën e re

Filipe Luis vendosi t’i japë fund 14 vite qëndrim në Europë. Negociatat për rinovim me Atletikon nuk rezultuan të frytshme, ndërsa Barcelona u tërhoq në momentin e fundit, duke e shtyrë 33-vjeçarin që këto vite të fundit të karrierës së tij…

Alvesh i kthehet Mesit: Je miku im, por ki respekt

Në momentin që flet një njeri si Lionel Mesi aq ashpër e gjithë bota gumëzhin nga diskutimet. Mesi lëshoi akuza për korrupsion ndaj Brazilit dhe CONMEBOL, pas atij kartoni të kuq që mori në ndeshjen e vlefshme për vendet tre dhe katër të…

Thumbimi i radhës: Pse ka heshtur Mesi te Barça?!

Polemikat Brazil-Argjentinë nuk kanë fund. Ekipi i Tites fitoi Kupën e Amerikës për herë të nëntë në histori dhe tifozët kanë festuar gjatë. Megjithatë, deklaratat e Leo Mesit kanë trazuar ambientin e Brazilit. Kapiteni i Argjentinës dhe…

VIDEO | Arbitrat shëmtojnë finalen, e pëson…Brazili

Gafat e arbitrave në “Copa America” nuk kanë munguar as në finalen midis Brazilit dhe Perusë. Arbitri kilian Roberto Vargas Tobar ka shokuar të gjithë duke nxjerrë me të kuqe sulmuesin Gabriel Zhezuz pas një kontakti të sulmuesit me një…

Ankesë zyrtare, Argjentina nuk e mbyll me kaq me arbitrin

Argjentina i dha lamtumirën Kupës së Amerikës mëngjesin e sotëm, duke u mundur 2-0 nga Brazili vendas. Ndeshja nuk ishte aq e pastër sa rezultati. Ekipi bardhekaltër pati disa raste të pastra për shënim, por fati nuk e ndihmoi aspak. Përveç…

VIDEO | “Show” i Brazilit, pesë “plumba” ndaj Perusë

Brazili ka siguruar kalimin për në fazën e çerekfinaleve të “Copa America”. Seleçao mundi me rezultatin e thellë 5 – 0 Perunë, ndërsa ndeshje tjetër e këtij grupi Bolivisë dhe Venezuelës përfundoi me fitoren 1 – 3 të këtyre të fundit që…

Fillon “Copa America”, Brazili i frikëson të gjithë

Pak orë na ndajnë nga fillimi i turneut më të rëndësishëm në Amerikën e Jugut: “Copa America”. Edicioni i 46-të i këtij turneu do të zhvillohet në Brazil. 12 pjesëmarrës të ndarë nga tri grupe do të tentojnë ngritjen e trofeut. Një pjesë…

E pabesueshme në Brazil, gafë absurde e VAR-it!

Përdorimi i sistemit VAR në futboll ka bërë që në një farë mënyre të vendoset drejtësia, të paktën për sa i përket pozicionit jashtë loje. Gjithsesi, në sfidën mes Internacionalit dhe Bahias në Serinë A braziliane ka shkaktuar polemika të…

“Zgjuan gjithë lagjen”, problemet e Brazilit nuk kanë fund

Ditën pas fitores ndaj Katarit lojtarët e kombëtares braziliane e kishin pushim. Të gjithë këtë liri të dhënë nga trajneri Tite, Gabriel Zhesus e ka shfrytëzuar për të festuar në një parti me muzikë të lartë dhe për të lënë banorët përreth…

Leonardo s’ka shpëtim, në Itali nxjerrin lajmin e bujshëm

Gjatë javëve të fundit lajmet mbi largimin e Leonardos nga klubi i Milanit kanë filluar të bëhen gjithmonë e më të shumta. Drejtori sportiv i “Djallit” duket se është në ditët e fundit në këtë post. Sipas “pianetamilan.it”, braziliani ka…

Një legjendë mendon rikthimin te Milani

Rikardo Kaka ka dy vite që është shkëputur nga futbolli. Braziliani pas tërheqjes është treguar pasiv sepse ka dashur t’i kushtojë kohën e munguar familjes. Ai tani po e mendon të kthehet në një rol drejtues pranë një klubi apo kombëtareje.…

Tite befason me listën e Brazilit, dy yje mbeten jashtë

Trajneri i përfaqësueses së Brazilit, Tite, ka bërë publike listën me 23 futbollistët e grumbulluar nga ai për turneun “Copa America”, që do të fillojë më datë 16 qershor. Në listë nuk mungojnë surprizat, duke filluar nga reparti i sulmit.…

VIDEO | VAR në Brazil, çfarë kaosi për një gol!

Mbrëmjen e së dielës, në Brazil u zhvillua finalja e kampionatit të Katarinenses, ku përballeshin Avai dhe Shapekoense, ekipi që u bë i njohur edhe për tragjedinë famëkeqe të disa viteve më parë. Ndeshja përfundoi me shifrat 1-1 dhe ekipet…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online