“Kërkoj punë, ku ta dërgoj CV-në time?”, braziliani nuk “duron” më

Dani Alvesh ka më shumë se një muaj si i papunë pas mbylljes së kontratës me PSG dhe akoma nuk ka arritur marrëveshje me asnjë klub. Barcelona dhe Juventusi janë dy kanditatët potencialë për të përfituar nga shërbimet e tij.

36-vjeçari vazhdimisht na tregon se mosha nuk ndikon fare te ai, duke “kërcyer” samba në fushë e kënaqur tifozët, që nuk reshtin së pari harmoninë e lëvizjeve të tij. Megjithatë, Alvesh njihet edhe për personalitetin e veçantë që ka.

Diçka që e tregon herë pas here edhe në rrjetet sociale, ku bën shaka të ndryshme. Këtë herë ka qenë radha e përdorimit të Instagramit për të gjetur punë, që ta vendosur në CV-në e tij.

“Po kërkoj punë, ku mund ta shtoj në CV-në time. Dikush që ka kohë ta lexojë, le të më përgjigjet”, shkruan ylli latin në postim, ku i dërgon një mesazh të qartë klubeve të mëdhenj të Evropës.

 

View this post on Instagram

 

Busco emprego, onde coloco meu currículo? Alguém me avisa aí se tem tempo de ler!! ??? #GoodCrazyMood

A post shared by DanialvesD2 My Twitter (@danialves) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online