VIDEO | VAR në Brazil, çfarë kaosi për një gol!

0

Mbrëmjen e së dielës, në Brazil u zhvillua finalja e kampionatit të Katarinenses, ku përballeshin Avai dhe Shapekoense, ekipi që u bë i njohur edhe për tragjedinë famëkeqe të disa viteve më parë. Ndeshja përfundoi me shifrat 1-1 dhe ekipet iu drejtuan goditjeve të 11-metërshave.

Avai arriti të triumfonte, por Shapekoense ka bërë kërkesë që finalja të ripërsëritet, shkaku është…VAR. E lexuat mirë, shkaku është sistemi VAR. Një nga penalltitë e humbura të Shapes u vendos me VAR që nuk ishte gol, pasi teknologjia në vijën e portës nuk është në Brazil.

Pamjet janë të qarta nga video e mëposhtme, kështu që mund të gjykoni. Një kaos i vërtetë dhe një rast që zor se mund të ripërsëritet…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.