57 biznese të bllokuara dhe gjobë 2 mln euro, Ronaldinjo e pëson keq!

Legjenda e futbollit, Ronaldinjo, është dënuar sot nga shteti i Brazilit për shkak të një pagesë takse të vonuar. 39-vjeçari është gjobitur me 2 milionë euro, si dhe i janë bllokuar 57 asete nga shteti amerikano-latin. Për më tepër, Ronaldinjos i është bllokuar dhe pasaporta dhe nuk ka të drejtë të lëvizë jashtë Brazilit.
Një situatë tepër kaotike kjo për legjendën e futbollit, i cili ishte futur thellë në botën e biznesit dhe synonte të ishte i suksesshëm. Ronaldinjo u tërhoq nga futbollit në vitin 2014 dhe që nga ajo periudhë, problemet për të kanë qenë të shumta.

Ronaldinjo ka marrë dhe një urdhër për pagesat e të gjitha taksave të fshehura dhe pritet që kjo situatë kaotike e yllit brazilian, të marrë fund shumë shpejt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online