Browsing Tag

Boca Juniors

Jo vetëm De Rosi, Boka ëndërron bomberin e Serie A

Boka Zhuniors arriti të transferojë Daniele De Rosin në Buenos Aires, duke rritur entuziazmin e tifozërisë së zjarrtë të saj. Por jo vetëm ish-kapiteni i Romës. Ëndrra e madhe quhet Mauro Ikardi dhe drejtuesit do provojnë “të pamundurën”.…

Jo vetëm De Rosi, Boka Zhuniors tenton edhe një lacial

Boka Zhuniors po punon për të krijuar një skuadër shumë të fortë për sezonin e ardhshëm, me synim kryesor fitimin e Kupës Libertadores. Klubi legjendar argjentinas siguroi akordin me Daniele De Rosin. Ardhja e ish-kapitenit të Romës ka…

Mahnitet nga tifozët e Bokës, arbitri bën gjestin e bukur

Boka Zhuniors nuk hasi probleme për të mposhtur bolivianët e Vilstermanit me rezultatin 4-0. Mitiku “La Bombonera” ishte i zjarrtë si gjithmonë për duelin e Kupës Libertadores. Nuk munguan as reshjet e shiut, por tifozët unikë argjentinas…

Objektiv latin për sulmin, Roma me plan të qartë

Roma dëshiron të blejë një sulmues dhe mesa duket e ka qartësuar objektivin. Klubi verdhekuq pëlqen shumë Dario Benedeton, sulmuesin e Boka Zhuniors. Frederik Masara dhe Nikolas Burdioso kanë patur një takim kohë më parë. Dy drejtorët…

Napoli akord me Rikelmen e ri, Boka frenon marrëveshjen

Napoli po ndjek prej kohësh Agustin Almendran, organizatorin e talentuar të Boka Zhuniors, i cili cilësohet si Rikelme i ri në vendin latin. 18-vjeçari bën mirë të gjithë rolet e mesfushës, është i fortë në duele, e njeh mirë goditjen me…

Superclasico “pajton” Mesin e Ronaldon

Superclasico midis Riverit dhe Bokës, e vlefshme për finalen e kthimit të “Copa Libertadores” do të luhet mbrëmjen e së dielës, në “Santiago Bernabeu”. Një sfidë që u spostua në Madrid, si pasojë e incidenteve të ndodhura midis tifozëve të…

Rrebeshi i shiut shtyn “superclassico”-n, vjen njoftimi zyrtar

Rrebeshi i shirave që kishte mbërthyer gjatë ditëve të sotme Buenos Airesin ka detyruar drejtuesit e “CONMEBOL”, që të anulojnë takimin e parë të finales së “Copa Libertadores”. Boka Xhuniors – River Plejt ishte programuar të luhej sot  në…

VIDEO | Finalja historike, stuhi e fortë në Argjentinë  

Sot në mbrëmje do të luhet një ndeshje e madhe për botën e sportit. Në finalen e Kupës Libertadores do të përballet Boka Zhunjors dhe River Plejt. Sytë dhe veshët e gjithë botës do të jenë në Bombonera. E vetmja gjë që mund ta zbehë pak…

VIDEO | Superclasico në Libertadores, derbi më i çmendur

Kupa e Libertadores ka një finale të çmendur, një derbi mes River Plejt dhe Boka Zhuniors. Këta të fundit kanë arritur të barazojnë 2-2 në ndeshjen e dytë me Palmeirasin dhe tanimë do të kërkojnë të fitojnë trofeun më të madh për klube në…

Boka Zhuniors kthehet në fronin e Argjentinës

Boka Zhuniors ka fituar titullin kampion për sezonin 2016/17 në Argjentinë, pa luajtur ende këtë mesjavë. Kjo për faktin se Banfildi ndjekës u ndal mbrëmë në fushën e San Lorencos. Është titulli i 32-të kampion për Bokan, një ndër klubet…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online