CAS vendos që Superclasico të luhet, “Bernabeu” hyn në histori

Mbrëmjen e nesërme do të luhet “Superclasico”, që pas shumë e shumë peripecish, është vendosur përfundimisht që do të luhet në “Santiago Bernabeu”. E gjithë kjo, nga trazirat e shkaktuara nga tifozët e River, të cilët sulmuan autobusin, ku ndodheshin lojtarët e Bokës dhe ndeshja u shty.

Lidhur me këtë çështje, Boka kishte kërkuar në CAS fitoren në tavolinë, si pasojë e sulmueve të ndodhura disa ditë më parë, por zyrtarisht kjo kërkesë u hodh poshtë nga vetë CAS. Ndeshja do të luhet mbrëmjen e së dielës, në orën 20:30.

Zhvillimi i ndeshjes në “Bernabeu”, bën që impianti i Realit të Madridit të futet në histori. “Tempulli” i “Los Blancos”, do të hyjë në histori si stadiumi që ka pritur gjashtë nga finalet më të mëdha dhe më të zjarrta në futboll.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online