Browsing Tag

Betis

Fekir nuk mjafton, Betis tenton sulmuesin e Napolit

Betis nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. Klubi nga Sevija siguroi shërbimet e Nabil Fekir, duke paguar rreth 25 milionë euro në arkat e francezëve të Lionit. Andaluzianët kanë ambicie të mëdha për sezonin e ardhshëm dhe tani ka hedhur…

Merr fund stresi i portës, Roma akord me pasuesin e Olsen

Roma pati shumë probleme gjatë sezonit të kaluar dhe një nga repartet më të dobëta ishte porta. Suedezi Robin Olsen nuk u paraqit në nivelin e kërkuar dhe disa gabime të tij i kushtuan pikë të rëndësishme verdhekuqve. Drejtuesit e klubit…

Ideja e fundit e Tares, synon një latin për sulmin

Igli Tare po punon për të përforcuar repartin ofensiv të ekipit. Drejtori sportiv pëlqen një paraguaian dhe ai quhet Antonio Sanabria. 23-vjeçari është pjesë e Xhenoas që nga muaji janar, ndërsa kartonin e tij e zotëron Betis. Sulmuesi…

Statistikat “poshtërojnë” Realin, Betisi e kthen 8 vite pas

Reali i Madridit mori një triumf mjaft të rëndësishëm në fushën e vështirë të Betisit një natë më parë. Madrilenët u treguan cinikë, teksa bënë një lojë jo bindëse, por shifrat në fund të takimit ishin 1-2 në favor të tyre. Betis dominoi…

Video: Reali parkon autobusin dhe vjedh Betisin

Ndoshta është sinjal që te Reali do kthehet Zhoze Murinjo, sepse nuk ka si shpjegohet ndryshe që Reali të shkojë në fushën e Betisit dhe të parkojnë autobusin 90 minuta. Loa Blancos fituan 2-1, por nuk merituan asgjë, sepse luajtën në…

Marselo drejt largimit? Reali piketon pasardhësin e brazilianit

Florentino Perez vazhdon punën për përforcimin e Realit të Madridit, që po kalon një nga momentet më të vështira të viteve të fundit. Fitorja e Botërorit të Klubeve solli pak qetësi në kampin madrilien, ndërsa tashmë janë hedhur sytë nga…

Humbja ndaj Betis, Barcelona regjistron tre rekorde negative

Barcelona mori një humbje befasuese mbrëmjen e kaluar ndaj Betisit, teksa u mund me shifrat 3-4, brenda në “Camp Nou”. Pavarësisht humbjes katalanasit vijojnë të ruajnë kreun e klasifikimit, por tashmë diferenca është vetëm një pikë. Në…

Romanjoli i dëshpëruar: Duhet të kishim bërë më shumë!

Milan pësoi ditën e sotme një tjetër humbje, ku pas derbit të së dielës ndaj Inter, ishte Betis, që triumfoi në “San Siro” me shifrat 1-2. Një humbje që konfirmon momentin jo të mirë, që të besuarit e Gatuzos po kalojnë. Pas sfidës së…

Betis arrin marrëveshjen me PSG, huazohet mesfushori

Betis ka kryer një goditje në momentet e fundit të merkatos duke përforcuar repartin e mesfushës. Spanjollët kanë arritur akordin me PSG për transferimin e Xhovani Lo Çelsos. 22-vjeçari do të huazohet një vit në Sevilja me Betis që ka të…

Kasemiro e pranon: Betisi luajti shumë mirë

Kasemiro e quajti fat të keq humbjen me Betisin, por pranoi se miqtë luajtën shumë mirë. “Nuk patëm fat, sepse kemi krijuar shumë raste, tentuam deri në fund dhe luftuam. Ky është futbolli dhe ndonjëherë është i padrejtë. Jam i kënaqur…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online