Video: Reali parkon autobusin dhe vjedh Betisin

Fitore nga ato të Murinjos më të mirë

0

Ndoshta është sinjal që te Reali do kthehet Zhoze Murinjo, sepse nuk ka si shpjegohet ndryshe që Reali të shkojë në fushën e Betisit dhe të parkojnë autobusin 90 minuta.

Loa Blancos fituan 2-1, por nuk merituan asgjë, sepse luajtën në mbrojtje gjithë kohën, vuajtën tmerrësisht, patën vetëm 26% zotërim topi dhe meritonin humbjen.

Modriç shënoi një gol fantastik në pjesën e parë, Betisi gjeti barazimin dhe dominoi, por Sevajos në fund shënoi nga goditja e dënimit, duke mos festuar përballë ish-tifozerisë se vet.

Fitore e artë për Realin, por pa lojë dhe e ardhmja duket e zymtë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.