Browsing Tag

Atletiko Madrid

Korrea te Milani? Veprimi i agjentit tregon shumë

Milani është i vendosur për të nënshkruar me Anhel Korrean. Argjentinasi është objektivi më i madh i Maldinit dhe Boban. Pas ardhjes së Leao dhe Duarte, radha është të përqëndrohen të gjitha forcat në blerjen e yllit argjentinas. Mediet…

Hapet ankandi për Lo Celso, tre gjigantë nisin garën

Totenhemi është klubi që e ka kërkuar më shumë Xhovani Lo Celson. Ai është një nga mesfushorët më të mirë të La Ligas, ku ka treguar një klas të lartë me Betisin. Pas interesimit të klubit anglez, për argjentinasin ka dëshirë edhe nga dy…

Zidan: Për Atletikon nuk ishte miqësore

Reali u masakrua 7-3 në miqësoren amerikane nga Atletiko, në një derbi për histori, edhe për ishte veç një miqësore. Pikërisht këtu kapet Zinedin Zidan, i cili në konferencën për shtyp pas ndeshjes u mundua të tregohej më i qetë nga sa…

Filipe Luis i jep fund pritjes, konfirmon skuadrën e re

Filipe Luis vendosi t’i japë fund 14 vite qëndrim në Europë. Negociatat për rinovim me Atletikon nuk rezultuan të frytshme, ndërsa Barcelona u tërhoq në momentin e fundit, duke e shtyrë 33-vjeçarin që këto vite të fundit të karrierës së tij…

Milani akord me yllin argjentinas, nis negociatat me Atletikon

Sulmi i Milanit pritet të pësojë një revolucion dhe një afrim i madh është shumë pranë. Së fundmi njoftohet se Anhel Korrea me shumë mundësi do të jetë ylli i ri në “San Siro”. Sipas “TYC”, 24-vjeçari ka arritur marrëveshje mbi termat…

VIDEO | Bind Atletiko, debutojnë me gol dy blerje

Atletiko e Madridit duket se do vazhdojë të jetë e njëjta edhe pas gjithë atyre largimeve. Skuadra e Simeones ditën e sotmë ka provuar veten ndaj Numanças, skuadër që aktivizohet në La Liga 2. Bardhekuqtë kanë bindur në provën e tyre të…

Kutrone “kurbani” i parë, Milani bën gati blerjen rekord

Skuadra e Milanit nuk ka qenë shumë aktive në merkato. Megjithatë, periudha e transferimeve s’do të mbyllet pa një blerje “big” te skuadra nga Milani. Sipas “Sky Sports”, përfaqësuesit e klubit po negociojnë blerjen e argjentinasit të…

Napoli nuk bën ulje, Atletiko ndërpret bisedimet për Hysajn

Negociatat midis Napolit dhe Atletikos për kartonin e Elseid Hysajt janë ndërprerë. Sipas “Corriere Dello Sport” shkak për këtë është bërë refuzimi i klubit italian për ulur kërkesat që ata kanë për shërbimet e mbrojtësit shqiptar.…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

E kryer, Barça likujdon Atletikon për Grizman

Antuan Grizman do të jetë futbollisti më i ri i Barcelonës. Klauzola e largimit prej 120 milionë eurosh do të likujdohet nga klubi katalanas dhe francezi do të niset drejt “Camp Nnou”. Kështu pretendon “L’Equip”, që shton se kanë nisur…

E ardhmja e Hames Rodrigez, dy skenarët e fundit

Hames Rodrigez ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori kolumbian nuk u ble nga Bajerni i Mynihut, ndërkohë që gjatë këtyre ditëve Napoli është klubi që po këmbëngul më së shumti. Gjithsesi Reali i Madridit nuk pranon…

ZYRTARE | Atletiko prezanton blerjen e shekullit

Atletiko Madrid ka prezantuar blerjen rekord të historisë së klubit, Zhoao Feliks. Sulmuesi 19-vjeçar u ble nga Benfika për shifrën e 120 milionë eurove dhe pritet që të zërë vendin e lënë bosh nga Antuan Grizman, i cili pritet që në ditët…

Detajet e fundit, ja kur prezantohet Grizman

Antuan Grizman që nga dita e djeshme vlen 120 milionë euro. Klauzola e tij është ulur nga 200 që ishte para kësaj date. Ky zhvillim i hap  rrugën Barcelonës të nisë operacionin për të sjellë francezin në “Camp Nou”. Medie afër klubit…

Hysaj madrilen, plot 20 milionë euro në arkat e Napolit

Elseid Hysaj është në Shqipëri, pasi nesër është një ditë shumë e rëndësishme për të, dita e celebrimit martesor. Edhe pse vëmendja e mbrojtësit kuqezi është vetëm te kjo ditë e shënuar, kjo gjë nuk i ka penguar mediat që të spekulojnë mbi…

Interes i paparë për Rodrin, katër klube në negociata

Largimi i Rodrigo Hernandez (Rodri), nga Atletiko Madrid është vetëm çështje kohe. Mesfushorit shtatlartë i ka mjaftuar vetëm një vit me fanellën e madrilenëve për të tërhequr vëmendjen e skuadrave elitë nëpër Europë. Futbollisti…

Është i zhgënjyer, ylli i Barçës kërkon zyrtarisht largimin

Nelson Semedo mund të jetë një nga lojtarët më të nënvlerësuar të Barcelonës. Mbrojtësi portugez ka treguar një nivel tepër të lartë sa herë është thirrur në detyrë. Konkurenca e një talenti të rritur në La Masia si Serxhi Roberto ka bërë…

Lakazet injoron Barcelonën: Nëse Arsenali më do, nuk largohem!

Aleksandër Lakazet është në kulmin e karrierës. Transferimi të Arsenali e ka ndezur më shumë dhe është shndërruar në një nga lojtarët më të mirë të Premier Ligës. Bashkë më Obamejang kanë një kimi shumë të mirë dhe shënojnë pa fund. Për…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online