Grizman vonon shpalljen e klubit të ri, zbulohet shkaku

0

Gil Marin mban rolin e drejtorit të përgjithshëm të Atletiko Madrid dhe disa ditë më parë zbuloi se Antuan Grizman do të transferohet te Barcelona.

Diçka e tillë nuk po ndodh akoma dhe nuk ka asnjë koment nga klubi katalanas dhe sulmuesi francez. Shkaku? Klauzola e tij. 28-vjeçari ka një klauzolë largimi prej 200 milionë eurosh, por ne datë 1 korrik ajo zbret në 120 milionë.

Mediat spanjolle e lidhin heshtjen me këtë fakt dhe të gjithë janë të bindur se ditët e para të korrikut, Antuan Grizman do të zyrtarizohet si futbollisti më i ri i Barcelonës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.