Zhoao Feliks zgjedh ekipin e ri, Benfika përfiton 120 milionë euro!

0

Zhoao Feliks duket se më në fund ka vendosur. Të shumtë ishin ekipet që u përfolën si e ardhmja e portugezit, por duket se ky i fundit ka zgjedhur Atletikon e Madridit.

Sipas “Record”, 19-vjeçari ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në Madrid dhe pritet që në ditët në vijim të firmosë me ekipin e ri. Atletiko do të paguajë klauzolën e lirimit, që është plot 120 milionë euro.

Nga kontrata e re, Zhoao Feliks pritet të përfitojë 6 milionë euro në sezon. Kujtojmë, në garë për portugezin ishin edhe Mançester Siti apo dhe Reali i Madridit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.