Barcelona apo Atletiko, Grizman pranë vendimit përfundimtar

0

Antuan Grizman duket se edhe këtë verë ka në mend ta mbajë opinionin sportiv nën dyshimet e të ardhmes së tij. Francezi ashtu si vitin e kaluar është në dyshim për të ardhmen e tij, nëse do të vazhdojë me Atletikon apo do të transferohet te Barcelona. Gil Marin, drejtori i përgjithshëm i klubit madrilen nuk e pëlqen këtë fakt dhe do të ndërhyjë të ndryshojë situatën.

Sipas katalanases “Sport.es”, drejtuesi i klubit bardhekuq do organizojë sot një takim me sulmuesin e kombëtares franceze. Ai pritet t’i kërkojë Grizman të zbardhë të ardhmen e tij dhe jo ta mbajë atë pezull. Gil Marin do të jetë i shoqëruar nga trajneri Diego Simeone dhe drejtori sportiv Andrea Berta. Sulmuesi 28-vjeçar pritet të deklarojë vendimin e tij përfundimtar në ditën e sotme.

Barcelona e pëlqen shumë lojtarin dhe është e gatshmë të hedhë në arkat e Atletikos shifrën e 120 milionë eurove. Katalanasit kanë patur probleme me lojtarët e sulmit. Kutinjo nuk ka pasur nivelin e pritur dhe Dembele është penalizuar shumë nga dëmtimet. Grizman pritet të sjellë stabilitet në këtë repart dhe më në fund Mesi do të ketë një partner ideal në ofensivë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.