Hysaj drejt La Ligas, dëshirë kryesore e trajnerit të njohur!

0

Elseid Hysaj duket gjithnjë e më larg Napolit, lajm që u përforcua edhe më shumë nga afrimi i Xhovani Di Lorencos, mbrojtësi i djathtë që sezoin që lamë pas u aktivizua për Empolin.

Spekulimet kanë qenë të shumta për sa i përket shkodranit, por mediat italiane së fundmi zbulojnë destinacionin më të mundshëm për Hysajn. Ka qenë “Calcio Mercato” që ka raportuar se Atletiko Madrid mund të jetë ekipi i ardhshëm i 25-vjeçarit.

Hysaj duket se është një preferencë e Diego Simeones, me këtë të fundit që e pëlqen shumë stilin e lojës së mbrojtësit të Kombëtares tonë. Në ditët në vijim pritet të mësohet më shumë rreth kontakteve që mund të ketë mes drejtuesve madrilenë dhe atyre të Napolit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.