Browsing Tag

Ajeti

Dështon transferimi, kërkesat e Ajetit trembin klubin anglez

Albian Ajeti vazhdon të tërheqë vëmendjen e klubeve nga çdo cep i Europës me paraqitjet e tij te Bazeli. Sulmuesi me origjinë shqiptare ishte pranë kalimit të anglezët e Uest Bromuiç Albion, por në fund transferimi ka dështuar, kjo për…

Dy shqiptarë për sulmin e Lacios, zbulohet plani i Tares

Lacio është në kërkim të një sulmuesi dhe Igli Tare ka nisur me kohë punën për të përforcuar këtë repart te ekipi lacial. Drejtori shqiptar ka hedhur sytë nga sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe goleadori i Bazelit, Albian Ajeti. Të dy…

Ajeti gol jetik për Grasshopersin, Zumberi debuton si titullar

Arlind Ajeti ka shënuar golin e parë me fanellën e Grasshopersit në takimin kundër Tunit të vendit të dytë. Goli i qendërmbrojtësit shqiptar rezultoi vendimtar pasi takimi u mbyll barazim 1 – 1, çka i siguroi Grasshipersit një pikë që do…

Arlind Ajeti i habit të gjithë, Lenjani asist për Kasamin

Arlind Ajeti i ka habitur të gjithë, teksa sot është parë në fushë për Grasshopers. Mbrojtësi qendror u dëmtua në ndeshjen me Bazelin dhe u tha se do të mungonte deri në fund të dhjetorit. Përplasja me të vëllanë, Albianin, bëri që të…

Ajeti jep lajmin e hidhur, ndahet nga jeta ish-shoku i skuadrës

Janik Glor u nda nga jeta në mënyrë të pabesueshme, pasi u godit nga një hemorragji cerebrale. 25-vjeçari ka qenë pjesë e skuadrës së Zvicrës U15, ku ka qenë shok skuadre me Arlind Ajetin. Lojtari i Kombëtares së Shqipërisë ka postuar ditën…

Ajeti mbetet “rrugëve”, Torino i prish kontratën

Arlind Ajeti tashmë është futbollist pa ekip, sepse ka prishur kontratën që e lidhte deri në vitin 2019 me Torinon. Kështu raporton "toronews.net", që konfirmon se tashmë qendërmbrojtësi i kombëtares sonë është i lirë në treg. Një…

Albian Ajeti: Shqipëria nuk më kontaktoi asnjëherë

Me 17 gola në 32 ndeshje, Albian Ajeti u shpall shënuesi më i mirë i Superligës zvicerane dhe njëkohësisht lojtari më i mirë te Bazeli, ku aktivizohet prej muajit tetor. Në atë kohë, por edhe në vitet paraardhëse, vëllai i Arlind Ajetit…

Ajeti kundër ish-skuadrës, fitorja ikën nga duart në shtesë

Arlind Ajeti i ka shkuar shumë pranë fitores me Krotonen sot, në një sfidë mjaft të veçantë për të, sepse përballë ishte Torino, skuadër ku luajti sezonin e shkuar, ose më saktë nuk luajti, sepse mungoi për pjesën më të madhe të sezonit për…

Krotone “shtyp” Beneventon, Ajeti super

Një derbi i vogël shqiptar luhej sot në Serinë A, sepse Krotone priste Beneventon dhe në fushë viheshin përballë Arlind Ajeti e Ledian Memushaj. Nuk ishte Berat Gjimshiti, ende i dëmtuar, por dy futbollistët e tjerë të kombëtares sonë ishin…

Sa i pafat Ajeti, shkëlqen dhe dëmtohet ndaj Interit!

Arlind Ajeti nuk gjen paqe nga dëmtimet. Mbrojtësi i kombëtares sonë humbi thuajse gjithë sezonin e shkuar për probleme fizike dhe duket se nuk po gjen shërim. Pasi mungoi javën e shkuar në kampionat, sot mbrojtësi ynë u kthye titullar…

Rigjejmë Ajetin, mbrojtësi është ringjallur në Krotone

Fundjavën e shkuar futbollisti më i mirë shqiptar në Serinë A ishte Arlind Ajeti. Mbrojtësi i kombëtares sonë u paraqit shkëlqyeshëm në sfidën Krotone-Bolonja, ku jo vetëm ishte perfekt në fazën mbrojtëse, por ndihmoi edhe sulmin, duke…

Kupa e Italisë, Ndoj e Basha titullarë

Emanuele Ndoj duket se është projektuar nga Breshia si titullar i mesfushës, në rolin e regjisorit, për sezonin e ri. 20-vjeçari shqiptar nis sezonin e dytë te ekipi i Serisë B, ku duket se konsiderohet një lojtar kyç. Sot Breshia u mund në…

Ajeti i thotë “jo” Serisë A

Albian Ajeti u kthye në fushë fundjavën e shkuar, pas një dëmtimi që e la jashtë në javët e para të sezonit të ri, dhe menjëherë u bë vendimtar, duke shënuar në fitoren 2-0 të Sant Gallenit ndaj Sionit, me vetëm 20 minuta në fushë. Sant…

Zyrtare, Ajeti do të luajë te Krotone

Ishte paralajmërusr prej ditësh dhe sot ka ardhur edhe zyrtarizimi. Arlind Ajeti është lojtar i ri i Krotones, duke qëndruar në Serinë A. Skuadra që mahniti këtë pranverë synonte huazimin e mbrojtësit shqiptar dhe ia ka dalë mbanë të…

E KRYER/ Arlind Ajeti lë Torinon për Krotonen

Pas një sezoni për t’u harruar, me shumë dëmtime dhe vetëm 4 ndeshje (një gol) në Serinë A me Torinon, Arlind Ajeti ndryshon ekip. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare transferohet te Krotone, klub tjetër i Serisë A, që mahniti në…

Ajetit i shtohen kërkesat, Krotone e ka seriozisht

Skuadra zbulim e sezonit të shkuar në Serinë A, Krotone, duket se kërkon me çdo kusht Arlind Ajetin. Mbrojtësi i kombëtares sonë vjen nga një sezon i dobët dhe me shumë dëmtime, duke mos pasur fat në Torino, ku mund dhe duhej të luante…

Bazeli 2.5 milionë euro për Ajetin, klubi i tij refuzon

Mund të vinte te Shqipëria, ku luan edhe vëllai i vetë Arlind Ajeti, por Albian Ajeti ka vendosur të vazhdojë me Zvicrën, ku në fakt nuk ka debutuar ende, duke u ndalur te 21-vjeçarët, ku nuk ka luajtur asnjë ndeshje kualifikuese nga minuta…