Zyrtare, Ajeti do të luajë te Krotone

Ishte paralajmërusr prej ditësh dhe sot ka ardhur edhe zyrtarizimi. Arlind Ajeti është lojtar i ri i Krotones, duke qëndruar në Serinë A.

Skuadra që mahniti këtë pranverë synonte huazimin e mbrojtësit shqiptar dhe ia ka dalë mbanë të mbyllë marrëveshjen me Torinon.

Për Ajetin ishin në garë shumë klube, por fitoi Krotone, që i garanton minuta, por edhe ka një skuadër interesante. Në kontratë është përfshirë edhe një klauzolë për të drejtën e blerjes përfundimtare të kartonit të futbollistit, që shpreson të ringjallet pas një sezoni të errët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online