Ajeti gol jetik për Grasshopersin, Zumberi debuton si titullar

0

Arlind Ajeti ka shënuar golin e parë me fanellën e Grasshopersit në takimin kundër Tunit të vendit të dytë. Goli i qendërmbrojtësit shqiptar rezultoi vendimtar pasi takimi u mbyll barazim 1 – 1, çka i siguroi Grasshipersit një pikë që do t’i vlejë shumë në garën për mbijetesë.

Skuadra e Zyrihut është kthyer në ekipin me numrin më të lartë të shqiptarëve në Superligën zvicerane. Në takimin e sotëm kundër Lucernës, Zyrihy kishte tre shqiptarë në formacionin titullar: Beniamin Kololli, Hekuran Kryeziu dhe 19 vjeçari Lavdim Zumberi, ky i fundit u aktivizua për herë të parë si titullar, një javë pas debutimit në kampionat.

Standings provided by Sofascore LiveScore

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.