Zvicra “blindon” shqiptarin e radhës, Xhemaili jashtë liste

Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkoviç ka përzgjedhur listën me 25 lojtarë për ndeshjet ndaj Islandës dhe Anglisë. Në emrat e grumbulluar ka dhe dy debutues, njëri prej tyre me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për Albian Ajetin, vëllain e vogël të mbrojtësit të kombëtares shqiptare Arlind Ajeti.

Sulmuesi 21-vjeçar, i cili luan për Bazelin duket se e ka marrë vendimin final për të përfaqësuar Zvicrën në arenën ndërkombëtare, duke i mbyllur përfundimisht derën përfaqësuesve të Kosovës dhe Shqipërisë.

Ajeti i bashkohet pjesës tjetër të futbollistëve me origjinë shqiptare te skuadrës helvete. Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Armir Mehmedi, ndërsa është për t’u theksuar se nuk ka pasur ftesë për mesfushorin e Bolonës, Blerim Xhemaili, i cili vitin e ardhshëm do të mbushë 33-vjeç dhe me shumë mundësi e ka mbyllur ciklin e tij për Zvicrën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online