Të reja nga Zvicra, dy mbrojtësit e kombëtares mbeten pa ekip

Arlind Ajeti dhe Bujar Lika s’do të jenë më pjesë e klubit të Grasshopersit për sezonin e ardhshëm. Kontratat 1-vjeçare të futbollistëve shqiptarë nuk janë rinovuar nga drejtuesit e klubit nga qyteti i Zyrihut.

Të dy mbrojtësit tashmë janë lojtarë të rinj dhe do u duhet ta vijojnë karrierën diku tjetër. Lika dhe Ajeti u bashkohen listës së legjionarëve shqiptarë të cilëve u ka mbaruar kontrata së fundmi.

 

 

 

Lista e legjionarëve pa ekip

 

Bekim Balaj

Arlind Ajeti

Bujar Lika

Naser Aliji

Ivan Balliu

Hysen Memolla

Migjen Basha

Sabien Lilaj

Enis Gavazaj

Shkëlzen Gashi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online