I mundëm, na mundën apo do i mundim ? Rrallë është fituar kundër Tiranës

0

Nga Endri Çinari

Ka që 5 vjeç që shkoj në stadium dhe ka të paktën 15 vite që mbaj mend çdo ndeshje të Vllaznisë. E në këto vite sfida më e ndjerë, sfida që s’kam munguar kurrë, sfida që duhet fituar, por rrallë është fituar është ajo me Tiranen.

Përsëri para pak orëve Vllaznia u mund në Shkodër nga Tirana në shifrat 0-2. Por, a i mundëm ? Sepse nuk i lamë të hynin në stadium, në media u pompua si finale Botërori. Vllaznia ka lojtarët më të “mirë” në letër se në fushë pamë fantazma meqë është edhe Halloween.

Na mundën ? Pasi na dhanë leksion në fushën e lojës. Pa ndonjë sforco të madhe morën atë që vlen në futboll,fitoren dhe 3 pikët. Kryesimin e tabelës tashmë të shkëputur. Plot disiplinë dhe dinjitet.

Por, do i mundim ? Ka gjithmonë të ardhme, ka të nesërme, ka ndeshje të rradhës. Është shpresa ajo që nuk shuhet asnjëherë e shpesh gjatë këtyre dekadave të fundit kemi thënë që do fitojmë në ndeshjen e rradhës kundër Tiranes. Epo, nuk i dihet, ndoshta takimin e rradhës do i mundim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.