E fundit/ Tifozët bardheblu kishin marrë flamurin e Partizanit, i vendosin flakën në stadium

Tirana-Partizani ka pasur një incident që pa nisur takimi. Teksa lojtarët po bënin nxehmjen, tifozët e…

E rrallë/ E ngatërronin si lojtar, Mema heq këmishën: Shpresoj mos të dukem si i Partizanit

Po luhet derbi i parë për këtë vit midis Tiranës dhe Partizanit, i cili kthehet në…

Banderola para derbit/ Kreativiteti i “Fanatiksave”, kjo ndeshje si një lojë shahu për ta

Derbi nuk luhet vetëm në fushën e lojës, por edhe në shkallët e stadiumit, ku nuk…

VIDEO/ Përplasje edhe në derbin e Kosovës, por çuditërisht kacafyten femrat

Derbi i Gjilanit i përfunduar me fitoren minimale të ekipit të Dritës nuk është përmbyllur në…

E fundit/ Flamuri i Partizanit përfundon në sektorin e Tiranës, e kthejnë përmbys

Ndërsa kanë mbetur edhe pak minuta nga përballja mes Tiranës dhe Partizanit, ka nisur edhe incidenti…

E fundit/ Tensioni në “Selman Stërmasi”, Lila: Partizani ka frikën e Tiranës

Ndërsa kanë mbetur edhe pak minuta nga përballja mes Tiranës dhe Partizanit, ka nisur edhe incidenti…

E fundit/ Përplasje mes tifozerive, raportohet incidenti i parë nga “Selman Stërmasi”

Ndërsa kanë mbetur edhe pak minuta nga përballja mes Tiranës dhe Partizanit, ka nisur edhe incidenti…

VIDEO/ Pamjet LIVE nga stadiumi, “Selman Stërmasi” oshëtin 2 orë para derbit

Tirana-Partizani ishte padyshim takimi kryesor i javës së gjashtë të Superiores, e cila do të përmbyllet…

Cuculi mbetet i hapur me derbin e Gjilanit, Mezani: Shtriheshin në tokë, 10 minutë loje u bën!

Gentian Mezani me Gjilanin ka arritur të dominojë derbin në Kosovë ndaj Dritës me mënyrën e…

Gjilani e nisi me 9 lojtarë që kanë qenë në Superiore, derbin e vendosi Ardian Cuculi

Derbi i zjarrtë mes Gjilanit dhe Dritës i luajtur në një stadium të tejmbushur, është mbyllur…

Strakosha përsërit Berishën, pritje fantastike dhe fitore e pastër e Lacios

Lacio e ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme xhiron e gjashtë të kampionatit…

Sulmuesit e Kombëtares në super formë, Bekim Balaj tund rrjetën pas Cikalleshit

Sulmuesit e Shqipërisë duken në një formë të mirë, ndërsa mbeten edhe disa ditë nga grumbullimi…

Protesta të mëdha nga Gjilani, ish-mbrojtësi i Kukësit gjen golin në derbi

Gjilani është duke u përballur ndaj Dritës në një derbi të zjarrtë, që ka stërmbushur shkallët…

E fundit/ “Sold out” për derbin! Mbarojnë biletat, tifozët do të hyjnë 2 orë përpara

Asgjë nuk del nga parashikimi kur flitet për derbin mes Tiranës dhe Partizanit, sidomos për këtë…

Derbi i zjarrtë i Gjilanit, Mezani e nisi me 9 lojtarë që kanë qenë në Superiore

Një tjetër derbi i zjarrtë është duke u zhvilluar në trevën shqiptare, por më saktësisht në…

VIDEO/ Rastet e pastra të Bares dhe Sadikut, Malaga e ka harruar fitoren në Spanjë

Ekipi i Malagas ka barazuar pa gola ndaj Gijonit në ndeshjen e radhës për Ligën e…

VIDEO/ I mjaftojnë vetëm dy ndeshje te Brescia, “Supermario” gjen golin e parë në Itali

Mario Balotelli ka gjetur golin e parë në Serie A për këtë sezon dukë shënuar ndaj…

Sokol Cikalleshi nuk po përmbahet, 2 gola me Akhisaspor brenda 7 minutave

Sokol Cikalleshi po përjeton një nga momentet më të mira të karrierës. Menjëherë pasi arriti të…

Ekskluzive/ Genc Tomorri: Ne kur ishim në Kategorinë e Dytë, shihnim që e mundnim Tiranën

Genc Tomorri është një nga personalitetet më të shquara te Partizani përgjatë gjithë këtyre viteve të…

Vlon jo vetëm kryeqyteti i Shqipërisë, Mezani pjesë e një tjetër derbi të zjarrtë në Kosovë

E gjithë vëmendja sot është kthyer nga derbi i Shqipërisë, aty ku Tirana do të masë…

Ekskluzive/ Nevil Dede: Liderin nuk e bën shiriti në krah, duhet të friksojë me zërin e tij edhe kundërshtarin

Java e derbit ka nisur më herët duke analizuar kundërshtarin por edhe vetveten. Nuk është një…

Kosovën dhe Shqipërinë si “goma rezervë”, Bastien Toma ka vetëm një dëshirë

Në sezonin e shkuar, Bastien Toma do të ishte një nga lojtarët e rinjë që do…

Dedikimi prekës dhe goli ndaj Skënderbeut, Zogaj: Për njeriun e ndjerë që besoi te mua!

Silvia Zogaj arriti që të shënonte në takimin e djeshëm, atje ku Vllaznia fitoi me rezultatin…

E gjithë vëmendja te Tirana-Partizani, Dinamo me hapin për Kategorinë e Dytë

E gjithë vëmendja e tifozëve shqiptarë ka shkuar te Tirana-Partizani. Ky derbi do të luhet në…

Situata e Partizanit/ Mohimi i sforcuar në media, Lerda përgatit valixhet nëse humbet me Tiranën

Menjëherë pasi në media u publikua xhirimi me kamera nga një bisedë mes Demit dhe presidentit…

“Nuk fiton Tirana derbi, sa të jem unë”/ Kur humori kthehet si premtim, Tirana luan për gjithçka

Sot bëhen saktësisht 2060 ditë që nga momenti kur presidenti Gaz Demi, në 8 dhjetor të…

Dikur gazetar, sot drejtues te Partizani/ Xharo: Shkarkimi i Lerdës ishte shaka për Olsi Ramën

Gjergj Xharo, një emër shumë i njohur për median shqiptare pasi ka punuar si një gazetar…

Emocionet e derbit të kryeqytetit, nuk ka dyshime për Bathën ndaj Partizanit

Emocionet e derbit të kryeqytetit po afrohen, atje ku Tirana dhe Partizani do të përballen për…

VIDEO/ Shokët e ekipit donin ta ndalonin, kapiteni i Shpresave me gjestin fantastik për tifozët

Sa shumë pritje për të parë Sherif Kallakun në fushë, ndërsa sapo ky i fundit kthehet,…

Ik pi**hu! Ronaldo qesh dhe jashtë parashikimit, Etrit Berisha ishte…ëngjëlli i SPAL

Juventusi ishte përgatitur për një goleadë ndaj SPAL-it, ashtu siç edhe do të ndodhte, nëse Etrit…

Polemika dhe protesta të mëdha/ Simeone “çmendet” për fjalët e Ramos: Kur**n që të lindi!

Në Spanjë është duke u luajtur për herë të parë derbi mes Aletiko Madridit dhe Realit…

Nuk ka nevojë për golin e Isli Hidit, Bylisi e turpëron Flamurtarin

Bylisi ka luajtur kundër Flamurtarit në Ballsh ditën e sotme, në një ndeshje ku arriti të…

Fitore me “zemër në dorë”, tjetër gol i Olainkës dhe kryesim i kampionatit

Peter Olainka vazhdon të jetë njeriu kryesor që po e dërgon Slavian e Pragës drejt suksesit.…

Ekskluzive/ Gazetari gjerman në stadium për derbin: Do shkruaj në libër edhe për Tirana-Partizani!

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit ka pritshmëri të lartë nga të gjithë tifozët shqiptarë. Kjo pasi…

VIDEO/ 5 gola në ndeshjen emocionuese, asisti i Lenjanit vjen ndaj kampionëve të Zvicrës

Young Boys dhe Sion ka dhuruar një spektakël të vërtetë në ditën e sotme, në përballjen…

Derbi i nxehtë i Turqisë, Vedat Muriqi nuk del pa pasoja nga përballja…e faulleve!

Galatasarai dhe Fenerbaçe janë përballur në ditën e sotme, në derbin e nxehtë të Turqisë. Në…

Italia shtanget nga Berisha! Ishte i çmendur, nota më e lartë edhe se i gjithë Juventusi

Takimi mes Juventusit dhe Spal ka përfunduar me fitoren 2-0 të bardhezinjve. Një ndeshje e madhe…

Tifozët e Flamurtarit ironizojnë pas humbjes me Bylisin: Përse na i kujtoni dhimbjet çdo javë?

Flamurtari ka marrë një humbje turpëruese në transfertën e Bylisit me rezultatin e thellë 5-0. Kjo…

Renditja aktuale e Superiores/ Bylisi duket si Leiçester për 6 javë, Kukësi nuk bind për kampion

Ekipi i Bylisit vazhdon të jetë supriza e bukur e këtij kampionati, duke shënuar 5 gola…

VIDEO/ Rashica e bën rrugë me Dortmundin, shtang portierin dhe gjen golin e parë

Milot Rashica ka shënuar sërish në përballjen ndaj Dortmundit. Ashtu si edhe në sezonin e shkuar…