Browsing Tag

Mançester Siti

Siti ka një shqetësim, Sterling emocionon 550 nxënës!

Mançester Siti po zhvillon një sezon fantastik. Djemtë e Guardiolës kanë fituar trofeun “Carabao Cup”, duke mposhtur Çelsin e Sarrit në finale dhe janë në garë për të gjithë kompeticionet ku marrin pjesë. Të shtunën luhet ndeshje…

VIDEO | Fulhemi reziston vetëm 5 minuta, Siti marshon

Mançester Siti nuk pati aspak probleme për të mposhtur Fulhemin. Vetëm pesë minuta lojë rezistuan vendasit, ndërsa golat e portugezit Silva dhe Serxho Agueros i dhuruan fitoren e shtatë rresht ekipit të Guardiolës. Ky trepikësh i ngjit…

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…

VIDEO | Edersoni si mesfushor, çfarë reagimi nga Guardiola!

Siti-Ulvërhempton ka tërhequr vëmendjen edhe pas përfundimit të ndeshjes. Kokusi ka qenë te reagimi i trajnerit Pep Guardiola pas një daljeje të portierit Ederson, i cili në mesfushë tregoi cilësitë e tij me këmbë. Portieri brazilian…

Mendi: Bielsa gjenial, nuk do ju besohet kjo që po ju them!

Marselo Bielsa është një nga trajnerët më të veçantë në qarkullim. Argjentinasi ka marrë përsipër detyrën për të rikthyer Lids Junajtid në Premier Ligë dhe deri tani po shkon gjithçka perfekt. Ekipi i tij kryeson divizionin e dytë të…

Laport thyen heshtjen: Deshamp e ka personale

Ajmerik Laport u bë mbrojtësi i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit në janarin e këtij viti. Mançester Siti pranoi të derdhte 65 milionë në arkat e Atletik Bilbaos për të sjellë në Angli mbrojtësin francez. Që prej atij mometi,…

“Politika” e Realit, synohet mesfushori i Mançester Sitit

Real Madrid është një prej skuadrave më të fuqishme në botë, por duket se tani ka ndryshuar disi strategji dhe mendon më shumë për lojtarët e rinj dhe me perspektivë. Kampionët e Europës kanë treguar se janë të gatshëm të shpenzojnë shuma…

Sterling nuk duron më: Racizmi fryhet nga gazetat, ja faktet!

Mançester Siti pësoi humbjen e parë në kampionat, duke u mposhtur përballë Çelsit në transfertë. Ndeshja përfundoi 2-0 për ekipin e Sarrit, ndërsa Rahem Sterling ishte pjesë e një episodi të shëmtuar. Sulmuesi i Sitit u ofendua me shprehje

Siti rrezikon përjashtimin nga Champions? Reagon Guardiola!

Gjatë ditës së djeshme, “Football Leaks” nxori lajmin që Mançester Siti rrezikonte përjashtimin nga Champions, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Qeveria e futbollit europian është në hapat e fundit të një hetimi, ndërsa klubi anglez ka…

Isko i larguar, AS: Dy klube po rivalizojnë fort

Real Madrid dhe Isko duket se do të shtrëngojnë duart mes tyre. Gjithsesi gjithçka varet nga drejtuesit e klubit, që momentalisht i kanë besuar kreun e pankinës Santiago Solarit. Me të në stol mesfushori spanjoll duket se “i ka larë duart”…

Guardiola tërbohet me Sterling: Gjëra të tilla nuk bëhen!

Mançester Siti nuk hasi shumë probleme për të fituar derbin e qytetit, duke mposhtur Mançester Junajtid me rezultatin 3-1. Ky trepikësh i ngjit djemtë e Guardiolës në vendin e parë me 32 pikë, dy më shumë se Liverpuli dhe dhjetë pikë sipër…

Marrin fund negociatat, Siti “blindon” yllin e skuadrës

Mançester Siti është një nga skuadra që ende nuk e njeh humbjen në Premier Ligë. Kampionët në fuqi të Anglisë duan që të ruajnë fronin e tyre dhe deri më tani i kanë bërë gjërat mirë. Pak minuta më parë, ”qytetarët” kanë njoftuar përmes…

De Brujn bëhet me vajzë, i vë emrin e klubit të Serie A!

Kevin De Brujn është rikuperuar nga dëmtimi i pësuar, ndërsa është bërë baba për herë të dytë. Belgu i Mançester Sitit ka një djalë të quajtur Meison Milian me gruan e tij Mishel Lakru. Ditën e djeshme ka ardhur në jetë dhe fëmija e dytë,…

Ankand japonez, tre klube të mëdha pas talentit të Groningen

Drejtuesit e Juventus janë gjithmonë aktiv në merkato. Ekipi i Alegrit është shumë i fortë në çdo repart, por bardhezinjtë po mendojnë për të ardhmen. Siç citon britanikja “The Mirror”, klubi torinez është vënë në ndjekje të Ristu Doan.…

Guardiola i mbyll dyert Sanços: Sa të jem unë, nuk ka shanse!

Xheidon Sanço nuk pranoi të rinovonte kontratën me Mançester Sitin dhe gjatë verës së kaluar u transferua te Dortmundi në Bundesligë. 18-vjeçari ofensiv po shkëlqen këtë sezon me verdhezinjtë, ndërkohë që debutoi me kombëtaren e Anglisë në…

Prapaskenat, presidenti i Sitit zbulon operacionin “Mesi”

Presidenti dhe administratori i deleguar i Mançester Sitit, Khaldun Al Mubarak ka rrëfyer një detaj interesant sa i përket merkatos së klubit anglez. Gjatë një konference për shtyp, kur është pyetur se cilin lojtar do të dëshironte të…