VIDEO | Aty ku fillon ëndrra, shijoni prezantimin më të bukur të fanellës

Dashuria për ekipin e zemrës fillon që kur arrin të kuptosh se çfarë të pëlqen. Del…

VIDEO | Tifozi turk futet në fushë, “garë” me ish-sulmuesin e Interit!

Në futboll ndodh shpesh që tifozët të hyjnë në fushë dhe të japin mesazhet e tyre…

Avdijaj i jep fund “pushimeve”, firmos në Turqi

Sulmuesi shqiptar ka nënshkruar një kontratë të pazakontë me ekipin turk

Sadiku pranon ofertën, tani vendos Levante

Armando Sadiku u rikthye të luante në fillim të vitit, pas një dëmtimi që pat pësuar…

Ofertë për Mesin e Turqisë, Junajtid sfidon “mallkimin”

Mançester Junatid është në kërkim të lojtarëve të rinj e të talentuar. Këtë radhë janë përqëndruar…

Armando Sadiku “pasha”, mësohen detajet e ofertës

Armando Sadiku me shumë mundësi nuk do të kthehet te Levante. Sulmuesi u transferua te Lugano…

VIDEO | Gol dhe asist, Muriqi merr “medaljen e argjendtë” në podiumin e golashënuesve

Vedat Muriqi mund të ketë zhvilluar ndeshjen e fundit me fanellën e Rizesporit. Mbrëmjen e sotme…

Zyrtare | Zbardhet e ardhmja e Ekuban, klubi turk e blen për dy milionë euro

Kaleb Ekuban është përfundimisht një lojtari i skuadrës së Trabzonsporit. Klubi turk ka njoftuar se ka…

VIDEO: I pandalshëm, Ekuban po “flet” me gola në Turqi

Kaleb Ekuban vazhdon të tregojë se është një golashënues i lindur dhe që nga transferimi i…

VIDEO | Ekuban “specialist” i Kupës, Nimaga “skuqet” në debutim

Në ndeshjet e zhvilluar sot të raundit të 1/8-tave të kupës së Turqisë kanë qenë protagonist…

Ekuban i dashuruar pas Turqisë: Vendimi më i mirë i jetës time

Kaleb Ekuban është padyshim një ndër emrat që në vendin tonë do të kujtohet gjatë, sidomos…

Sulmuesi Ekuban bind, gati të hapet “thesi” për ganezin

Kaleb Ekuban po bën paraqitje shumë të mira në Turqi me fanellën e Trabzonsporit, aty ku…

Kucka e mbyll me Trabzonsporin, rikthehet në Serie A

Juraj Kucka është rikthyer në Serie A. Mesfushori sllovak, i cili në të kaluarën ka veshur…

30 milionë euro për një 19-vjeçar, Liverpuli kërkon me çdo kusht talentin turk

Liverpuli ka bërë një ofertë prej 30 milionë eurosh për mesfushorin e skuadrës së Trabzonsporit, Omur…

Frymëmarrje për Milanin, shitja e dy mesfushorëve “mbush” arkat

Milani është një ndër klubet që pritet të jetë më aktiv këtë merkato, por shpenzimet që…

VIDEO | Ekuban i kthehet “zanatit”, dy gola në Kupën e Turqisë

Kaleb Ekuban, ish-sulmuesi i Partizanit sot luan në futbollin turk, me ekipin e Trabzonsporit. Edhe pse…

Ekubanin e marrin si shembull, por sa shumë kushton!

Kaleb Ekuban është kryefjala e momentit në Turqi, teksa po shfaq një formë me të vërtetë…

VIDEO | Ekuban një hajmali te Trabzonspori, ja si e çmend tribunën!

Kaleb Ekuban duket se nuk di të ndalet. Trabzonspori ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme…

Ekuban në humor, batutë dhe prezanton veten si… karton

Kaleb Ekuban së fundmi nuk ka kaluar një moment të mirë, pasi para disa ditësh nëna…

Një tjetër talent turk josh klubet e Serie A, Fiorentina në “Pole Position”

Paraqitjet e mira të Xhengiz Ynder me skuadrën e Romës gjatë sezonit të kaluar, kanë bërë…

Ekuban në Superiore? E tenton një klub turk

Kaleb Ekuban do të largohet nga Lids Juanjtid. Trajneri Marselo Bielsa i ka bërë dalje sulmuesit…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online