Kucka e mbyll me Trabzonsporin, rikthehet në Serie A

0

Juraj Kucka është rikthyer në Serie A. Mesfushori sllovak, i cili në të kaluarën ka veshur fanellën e Xhenoas dhe Milanit, ka vendosur të kthehet në Itali, tashmë për të luajtur në radhët e Parmës. 31-vjeçari, aktivizohej me skuadrën e Trabzonsporit, që nga sezoni i shkuar, por aventura e tij në Turqi duket se është mbyllur.

Sllovaku do të firmosë një kontratë me ekipin emilian, që do ta mbajë të lidhur deri në vitin 2022. Kujtojmë, Kuçka u bë i njohur në Itali me fanellën e Xhenoas, me të cilët u aktivizua për plot katër sezone, përpara se të transferohej te Milani. Me kuqezinjtë, mesfushori luajti për dy sezone, ku më pas vijoi karrierën në Superligën turke.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.