Hapet ankandi për Lo Celso, tre gjigantë nisin garën

Totenhemi është klubi që e ka kërkuar më shumë Xhovani Lo Celson. Ai është një nga…

Poçetino shfryn ndaj drejtuesve: S’di asgjë, s’di kush lojtar shitet e blihet

Maursio Poçetino ka habitur gazetarët e pranishëm në “Allianz Arena”, ku pas fitores së turneut miqësor…

VIDEO | Totenhemi triumfon, penalltitë “makth” për Bajernin

Totenhemi është fituesi i “Audi Cup”. Londinezët kanë arritu të triumfojnë me penallti pas 90 minutash…

Sarri do një “virtuoz”, Paratiçi hedh grepat në Londër

Juventusi e ka blinduar mesfushën, por Sarri nuk mjaftohet me kaq. Italiani i ka shprehur dëshirën…

VIDEO | Krizë madrilene, “rrahësi” i radhës është Totenhemi

Nuk është e thënë që Reali të ngrejë kokë gjatë kësaj faze pregatitore. Madrilenët këtë herë…

Totenhemi tenton Dibalën, por oferta është qesharake

Paolo Dibala ka përjetuar një ndër sezonet më zhgënjyese të karrierës së tij, teksa shënoi vetëm…

Makineri parash, Totenhemi siguron 320 milionë paundë

Reklamat janë shndërruar në një burim ta madh të ardhurash prej vitesh në futboll. Ekipet kanë…

Dështim fenomenal, Totenhem shet sulmuesin në Meksikë

Klubi meksikan i Monterreit ka habitur të gjithë teksa ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit holandez Vinsent…

Bejl në “stendë”, Reali mori katër ‘shuplaka’ të ndryshme!

Garet Bejl bëhet çdo ditë e më shumë i tepërt në “Santiago Bernabeu”. Zidan prej kohësh…

Lëvizje në aksin “Londër – Sevilje”, gati transferimi 60 milionë eurosh

Totenhemi theu rekordin e klubit duke blerë kartonin e mesfushorit francez Tangi Dembele nga Lioni për…

Totenhem nxiton për Eriksen, “fut” në sherr Realin e Atletikon

Kristian Eriksen është “eklipsuar” nga Pol Pogba në garën mes të dyve për të ardhur te…

E kryer | Hysaj – Atletiko “Game Over”, firmos mbrojtësi anglez

Atletiko Madrid i ka dhënë fund kërkimit për një mbrojtës të djathtë. Mediet angleze po raportojnë…

Një tjetër Poçetino te Totenhemi, firmos djali i trajnerit

Trajneri i Totenhemit Mauricio Poçetino ka përjetuar një ditë te veçantë teksa ka qenë prezent në…

Totenhem pranë një goditjeje, plotëson mesfushën perfekte

Totenhem dëshiron me patjetër të plotësojë mesfushën me lojtarë të klasit të lartë. Xhovani Lo Çelso…

E ardhmja e talentit Olmo? Agjenti i tij flet hapur

Dani Olmo është një nga “diamantet” më të çmuar të gjeneratës së re. Talenti i Dinamos…

Roma pikas zëvendësuesin e Manolas, e gjen në Londër

Roma ka humbur Manolas, një prej lotarëve më të mirë të repartit difensiv. Megjithatë, siç raportojnë…

Fantazisti i Realit me një këmbë jashtë, Totenhem favorit

Real nuk dëshiron të heqë dorë plotësisht

Priti 18 muaj, Totenhem tund themelet e merkatos me këtë blerje

Më në fund Totenhem bën një blerje të madhe. Tangui Ndombele është lojtari më i ri…

Zbulohet telefonata sekrete, Realit i vjen fati në derë

E ardhmja e një prej mesfushorëve më të mirë në qarkullim nuk është aspak e qartë.…

“Skautët ishin dështakë, tani Van de Bek është një ëndërr!”

Doni van de Bek është një nga lojtarët më të spikatur të Ajaksit të sivjetshëm. 22-vjeçari…

Ndombele çmend Evropën, një ankand gjigant ka nisur

Musa Dembele u largua nga në merkaton e dimrit drejt Kinës dhe Totenhemit i duhet një…

Reali e ka lënë në plan të dytë, yllit të Premier Ligës i humbet durimi

Real e ka lënë në plan të dytë, yllit të Premier Ligës i humbet durimi

Mposhti i vetëm kampionët e botës, dy skuadra angleze pas Ynder

Turqia mori një fitore të bujshme mbrëmë, pasi shënoi dy gola për të mposhtur kampionët e…

Regjisori i Ajaksit i hap derën interesit të Barçës

Një nga zbulimet më të mëdha të Ajaksit të sivjetshëm quhet Doni van de Bek. Mesfushori…

Roma ka një gur të çmuar, ankandi fillon me ofertë nga Anglia

Nikolo Zaniolo është një prej talenteve më të mëdha të këtij brezi të artë që po…

Juve do yllin e Lionit, dy ekipe angleze i prishin punë

Juventus dëshiron të formojë një mesfushë më konkuruese se ç’ishte kjo e këtij sezoni. Ndombele i…

Thirrja e Poçetinos: Djem, argëtohuni! Të shkruajmë historinë!

Mauricio Poçetino ka dalë para mediave dhe ka folur për ndeshjen finale të Ligës së kampioneve…

Salah thumbon Kejnin: Ai ishte i pari, më pas erdha unë!

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Totenhemit dhe Liverpulit pritet të vendosë përballë dy nga sulmuesit…

Shumë i shtrenjtë, Napoli tërhiqet nga gara për “rivalin” e Hysajt

Napoli është tërhequr nga operacioni për të sjellë në “San Paolo” Kieran Tripier. Anglezi ishte shënjestra…

Çmendet Totenhemi, shifër faraonike për yllin argjentinas

Totenhem nuk ka afruar asnjë lojtar në dy merkatot e fundit. Ky fakt i favorizon londinezët…

Zaniolo drejt Premier Ligës, ofertë 50 mln euro për Romën

Totenhemi është gati të bëjë një ofertë konkrete për talentin e Romës, Nikolo Zaniolo. Sipas “Corriere…

Çfarë zhurme për Hysajn, një tjetër ekip anglez del në skenë

Elseid Hysaj prite të jetë dhe njëherë tjetër një nga lojtarët më të përfolur në merkaton…

“Avullojnë” biletat e finales së Champions, stadium me “kollarexhinj”

Finalja e Champions League mes Liverpulit dhe Totenhemit po afron. Tifozët po mësyjnë të gjithë për…

Ajaksi parandalon “eksodin”, kontratë e re për yllin e mesfushës

Ajaksi po mundohet të evitojë ikjen e sa më shumë yjeve nga ekipi. “Dalily Mail” raporton…

Historike, një slloven vendos drejtësinë në finalen e Champions-it

Damir Skomina ka qenë një nga arbitrat më të mirë në vitet e fundit dhe gjyqtari…

Juventus zgjedh trajnerin, kërkesat e Poçetinos shtangin Anjelin

Mauricio Poçetino është një nga trajnerët më të kërkuar në merkato. Argjentinasi dhe Spurs kanë zhvilluar…

“Dukeshim si shtëpi të çmendurish te goli i tretë, ja ç’më tha Lukasi para ndeshjes”

Lukas Moura zhvilloi ndeshjen më të mirë në karrierën e tij kundër Ajaksit. Braziliani shënoi një…

Ylli i Totenhemit: E mendoj rikthimin te Ajaksi, s’më trajtuan si Suarezin

Është një ndjenjë e çuditshme, e dyfishtë.

Tripier zbulon: Merita ka dhe Kejn, në pushim erdhi në dhomat e zhveshjes i tërbuar!

Totenhemi arriti një përmbysje gati gati të pamundur, teksa pavarësisht se po humbte me shifrat 2-0…

Një finale e gjitha angleze, në Madrid do të zbresë dhe shumë… Sauthempton!

Liverpuli dhe Totenhemi do të përballen mes tyre në “Wanda Metropolitana” të Madridit me datë 1…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online