Browsing Tag

Totenhem

VIDEO | Totenhemi bie në shtesa, i ndëshkon një holandez

Një gol i Nathan Ake në minutat shtesë të ndeshjes i dhuroi fitoren Bornmuthit përballë Totenhemit në shtëpi. Mbrojtësi holandez shfrytëzoi një goditje këndi dhe shënoi me kokë golin me vlerën e tre pikëve. Ndeshja e “Spurs” u…

Mançini: Poçetinos do i “pritej koka” në Itali!

Mauricio Poçetino ka arritur të ndërtojë një ekip shumë të fortë gjatë pesë viteve në Londër. Totenhemi para se argjentinasi të vinte në krye as në ëndërr nuk e imagjinonte gjysmëfinalen e Champions League, ndërkohë që ishin “abonuar” në…

Akuza të shumta për Totenhemin, shkak bëhet Vertongen

Shikuesit e ndeshjes së mbrëmshme të Champions, Totenhem-Ajaks përveç emocioneve sportive, përjetuan edhe nje moment ankthi. Mbrojtësi i “Spurs”, Jan Vertongen, pësoi një dëmtim tepër delikat në kokë pas një përplasjeje të fuqishme në ajër…

Poçetino bën autokritikë: Gabova unë!

Mauricio Poçetino ka marrë përsipër përgjegjësinë për humbjen 1-0 të Totenhemit kundër Ajaksithas taken, duke pranuar se hodhi në fushë formacionin e gabuar në gjysmëfinalen e vajtjes në Champions League. Poçetino vendosi të luajë me…

Oraret zyrtare, ja kur luhen gjysmëfinalet e Champions-it

Uefa ka publikuar ditën e sotme datat dhe oraret e ndeshjeve të fazës gjysmëfinale të Champions League. Takimet e para do të zhvillohen pas dy javësh më 30 prill dhe një maj, ndërsa ndeshjet ditë janë vendosur më datë 7 dhe 8 maj.…

VIDEO | VAR fshehu videon, goli i Totenhemit duhej anuluar!

Goli i sulmuesit spanjoll Jorente në takimin e djeshëm midis Mançester Sitit dhe Totenhemit solli jo pak polemika. Pep Guardiola ishte i pari nga klubi i eliminuar që ngriti dyshime mbi atë vendim të arbitrit Çakir dhe sistemit “VAR”.…

Oferta tunduese për PSG, Rabiot drejt Premier Ligës

Ndeshja e fundit që Adrien Rabiot ka zhvilluar me PSG daton me 5 dhjetori në barazimin 1-1 kundër Strasburgut. Më pas asnjë grumbullim nga Tomas Tuhel, tribunë dhe stërvitje me ekipin e të rinjve. Mesfushorit i përfundon kontrata me…

Tek Interi kanë përse te frikësohen, Valverde jep lajmin e keq

Totenhemi do të përballet nesër me Barcelonën në “Camp Nou” me Barcelonën, në kuadër të ndeshjes së fundit të Champions League. Skuadrës londineze i duhet medoemos fitorja për të kaluar më tej, ndërsa vendasit vijnë të pamotivuar, pasi e…

Llogaritë e kualifikimit, ja si Interi kalon grupin

Interi ishte vetëm 10 minuta larg kualifikimit më tej në Champions Ligë. Goli i Kristian Eriksen i dha fitoren Totenhemit, mbajti gjallë shpresat e ekipit anglez për t’u kualifikuar dhe rrezikon shumë të ardhmen e zikaltërve në këtë…

E bujshme nga Spanja: Bejl rikthehet në Angli, zbulohet klubi

Real Madrid gjendet në një nga situatat më të vështira të viteve të fundit. Rezultate negative, lojë e dobët, mungesë golash, trajneri pothuajse i larguar dhe shumë lojtarë, të cilët janë “lodhur” dhe kërkojnë sfida të reja. Kristiano…

Nga Anglia në Itali, Herrera është i shumëkërkuari

Merkato ende nuk ka nisur, por janë të shumta klubet që po vëzhgojnë futbollistë për t’u përforcuar në vazhdim. Një nga lojtarët më të kërkuar është mesfushori Hektor Herrera i Portos. Duke qenë se është në fund kontrate, po tentohet bindja…

Totenhem-Dembele drejt divorcit, e ardhmja në Kinë

Totenhem e ka nisur këtë sezon jo në pritshmëritë e drejtuesve, teksa më shumë problem duket se është ecuria në Champions. Në kompeticionin evropian Spërsat kanë koleksionuar dy humbje në dy ndeshje dhe e shohin veten të rrezikuar për t’u…

Barça “poker” Totenhemit, Inter përmbys PSV-në

Spektakël dhe gola në “Wembley Stadium”. Totenhemi dhe Barcelona kanë zhvilluar një ndeshje shumë të bukur, por katalanasit arritën të siguronin tre pikët. Ndeshja nisi me gol që në minutën e dytë. Zhordi Alba dhuroi një top për…

Poçetino me dhimbje koke, Dele Ali dëmtohet përsëri

Totenhemi nuk po përjeton një periudhë shumë të mirë pas humbjeve me Uotford, Liverpul dhe asaj kundër Inter në Champions. Fitorja me Brajton në kampionat dhe Uotford në kupë kanë rritur paksa moralin e djemve të Poçetinos, të cilët do të…