Browsing Tag

Telushi

Telushi: Skuadra beson, Karabakun e ndëshkojmë me kundërsulm

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka dhënë një intervistë për “RTSH SPORT”, në prag të transfertës ndaj Karabak. Futbollisti vlonjat ka përmendur disa aspekte të lojës ku skuadra e tij duhet përmirësuar, ndërsa ka theksuar se grupit…

VIDEO | Telushi nuk pyet, sherr dhe në miqësore

Partizani e nis sezonin e ri me një miqësore përballë ekipit slloven, NS Murës. Kjo ishte dhe ndeshje e parë e trajnerit italian, Franko Lerda në krye të “Demave”. Trajneri i ri hodhi në fushë formacionin më të mirë, duke mos kursyer asnjë…

Telushi: Partizani super, këtu jemi të gjithë ushtarë!

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të “Demave” këtë sezon. Për më tepër dhe golashënues, Telushi ka treguar shumë herë se është shtylla e formacionit të Gegës. Pas ndeshjes kundër Kukësit dhe…

Ibrahimi: Jemi të gjithë ushtarët e Partizanit!

Labinot Ibrahimi është një ndër lojtarët më të vjetër të Partizanit. Mbrojtësi ka gjashtë vite te të kuqtë dhe në asnjë prej tyre nuk ka qenë kaq pranë titullit. Në intervistën e dhënë në fund të takimit për emisionin “Gol pas Goli” në…

Lajme te mira, Telushi kryen me sukses operacionin në mushkëri

Bruno Telushi ka kryer një operacion në mushkëri, për shkak se ka pasur ajër për shkak të përplasjeve të shumta në fushën e lojës. Mesfushori i Partizanit u largua nga fusha e lojës në pushimin mes pjesëve kundër Teutës, për t’u larguar…

Ftesa në kombëtare, Telushi ka një mesazh për Trashin

Lorenc Trashi dhe Bruno Telushi kanë një raport që e tejkalon fushën e lojës. Dy lojtarët e Partizanit shihen shpesh duke kaluar kohën sëbashku edhe jashtë ambienteve sportive. Ftesa e Trashit për në kombëtaren shqiptare ka bërë që…

Shpërndarja interesante e golave, Partizani i paparashikueshëm

Partizani po udhëheq kampionatin shqiptar prej shumë javësh tashmë dhe nuk ka lëvizur për asnjë moment nga kreu i tabelës. Duket se ky do të jetë viti i të kuqve dhe shihen si pretendentë absolutë për të fituar titullin kampion këtë sezon.…

Telushi super, debuton edhe Pejiç

Slaven Belupo po nis të shijojë qëndrimin në grupin e kreut në kampionatin kroat, sepse fitoi edhe mbrëmë, 2-1 ndaj Cibalias së Vinkovcit. Formacioni fitues nuk preket dhe Bruno Telushi ishte si zakonisht titullar në mesfushë. Vrap e…

Telushi gjen fitoren e parë, Sadiku barazim në Poloni

Bruno Telushi ka festuar sot fitoren e parë në aventurën e tij kroate, sepse ekipi i tij Slaven Belupo fitoi 1-0 në debutimin shtëpiak, me gol të shënuar nga Ivanovski në minutën e 60-të. Mesfushori vlonjat ishte sërish titullar, ashtu…

Telushi firmos dhe prezantohet në Kroaci

Bruno Telushi është zyrtarisht futbollist i klubit kroat Slaven Belupo. Mesfushori i fuqishëm ka firmosur një kontratë 2+1, duke u larguar sërish nga Shqipëria, pas disa vitesh të suksesshme te Flamurtari. 26-vjeçari ka luajtur te…

Telushi niset për në Kroaci dhe ka një mesazh për Vlorën

Bruno Telushi është zyrtarisht një “ish” te Flamurtari. Kapiteni kuqezi largohet pas 6 vitesh me fanellën kuqezi, ku ka luajtur 154 ndeshje në Kategorinë Superiore, me 18 gola dhe një nivel të lartë loje. Tashmë 26-vjeçari braktis sërish…

Bruno Telushi, të hënën kroat

Bruno Telushi e ka vendosur: sezonin e ardhshëm do të luajë në Kroaci, te Slaven Belupo. Ditën e djeshme Sport Ekspres zbuloi bisedimet në Kroaci dhe gjërat kanë ecur shumë shpejt. Mesfushori vlonjat konfirmon për gazetën se tashmë ka…

Telushi, ka edhe pistë kroate

Telushi, ka edhe pistë kroate Për kapitenin e Flamurtarit tashmë ka edhe një skuadër të huaj që e do, veç Kukësit dhe vlonjatëve, që duan rinovimin e kontratës me mesfushorin Elton Nika Bruno Telushi ende nuk ka vendosur se ku do ta…

Bruno Telushi, pikëpyetja e madhe e Kukësit

Lëvizjet në dalje te Flamurtari do të jenë të shumta dhe “Sport Ekspres” pak ditë më parë ka botuar edhe një listë me lojtarët, të cilët do të largohen përfundimisht nga Vlora. Edhe vetë trajneri Shpëtim Duro një ditë më parë bëri të ditur…