Browsing Tag

Spaleti

Spaleti: E di që do iki, por klubi duhej të imitonte Juven

Luçiano Spaleti me shumë gjasa luajti ndeshjen e fundit në krye të bankinës së Interit. Në përfundim të takimit ndaj Empolit, tekniku toskan u tregua i sinqertë duke pranuar para gazetarëve se do befasohej nëse do ta vazhdonte të ishte…

Panuçi: Ikardi te Juventusi? Dikush duhet të hapë krahun

Ish-trajner i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është rikthyer të punojë si analist në studion e “Rai Sport”. Së fundmi, tekniku italian bëri disa komente mbi raportin që ekziston midis Luçiano Spaletit dhe Mauro Ikardit, ndër të…

Spaleti: Treguam karakter. Ikardi? Vetëm për të më pyesni!

Interi u ndal në një barazim pa gola me Frankfurtin, por trajneri  i skuadrës zikaltër, Luçiano Spaleti, u shpreh i kënaqur nga loja e skuadrës. Në intervistën pas takimit, numri një i bankinës së Interit foli për dëmtimin e Perisiç dhe…

Spaleti: Synojmë trofeun, jemi pjesë e favoritëve

Luçiano Spaleti ka folur para medieve në daljen për shtyp para takimit në “San Siro”, ku Interi pret Austrinë e Vienës. Skuadra italiane fitoi ndeshjen e parë me rezultatin 1 – 0, por trajneri zikaltër thotë se austriakët kanë treguar se…

Plas tek Interi, Spaleti zbulon tradhtinë e Ikardit!

Trajneri Luçiano Spaleti ka zbuluar një prapaskenë të frikshme në lidhje me mospraninë e Mauro Ikardit në listën e të grumbulluarve për takimin e nesërm në Vjenë ndaj Rapidit. Tekniku tha se ai e kishte kishte grumbulluar argjentinasit,…

Spaleti: Lojtarët nuk kanë faj, i meritoj kritikat tuaja

Katër ndeshje, katër humbje.  Tek Interi filluan të ëndërronin kur siguruan shtatë fitore radhazi, por humbjet ndaj Atalantës, Juventusit dhe Totenhemit i shkaktuan një goditje të fortë moralit të skuadrës zikaltër. Barazimi ndaj PSV-së…

Spaleti: Champions ka presion, por jemi ekip profesionistësh

Trajneri i Interit, Luçiano Spaleti foli para gazetarëve në konferencën për shtyp që paraprin takimin ndaj PSV-së. Tekniku italian u shpreh se kundërshtari është një ekip i fortë, por se skuadra e tij duhet të fitojë për të treguar se e…

Interi buzëqesh, Apeli jep lajmin e mirë për zikaltrit

Edhe pse sot pritjet që trajneri Luçiano Spaleti të mos ishte në stol ndaj Fiorentinës, por dënimi është hedhur poshtë në mbledhjen që Komisioni i Apelit ka pasur sot. Interi do të ketë trajnerin në stol, pasi dënimi i marrë në ndeshjen me…