Interi buzëqesh, Apeli jep lajmin e mirë për zikaltrit

0

Edhe pse sot pritjet që trajneri Luçiano Spaleti të mos ishte në stol ndaj Fiorentinës, por dënimi është hedhur poshtë në mbledhjen që Komisioni i Apelit ka pasur sot. Interi do të ketë trajnerin në stol, pasi dënimi i marrë në ndeshjen me Sampdorian nuk është më në fuqi.

Çështë e vërteta, tekniku u dënua pasi e teproi me festimin tij, por ndonëse u pezullua në minutën e 49-të dënimi është anuluar dhe do të jetë në drejtimin e skuadrës në ndeshjen me Fiorentinë.

Spaleti e tepro në qëndrimin e tij me gjyqtarin e katërt pasi u anulua goli, por sipas Apelit jo deri në atë pikë sa të pezullohej një ndeshje. Një lajm i mirë për Interit, pasi ka një sfidë jo pak të rëndësishme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.