Shkumbini në ajër, Bano: Nuk kam asnjë kontakt me drejtuesit

Pushime verore të zgjatura po kalon Shkumbini, që këtë sezon u ngjit në Kategorinë e Parë.…

Shkumbini në grupin A, Isaj nuk e bën dramë: I shërben garës

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, në mbledhjen e ditës së premte vendosi të bënte edhe disa ndryshime…

Artan Bano i qartë: Zgjedhjet e futën në ngërç futbollin, do ketë krizë!

Klubet e Kategorisë së Parë, por edhe të së Dytës, në shumicë menaxhohen nga bashkitë. Edhe…

Infrastruktura, merkato dhe Bano: Isaji zbulon planet e Shkumbinit

Në këto ditë të nxehta të qershorit, te Shkumbini vetëm futbollistët e stafi teknik janë me…

Heroi Xhyra: E mbyllëm me nder, Shkumbini rikthehet si dikur!

Shkumbini është ngjitur në Kategorinë e Parë, pasi arriti të mposhtë skuadrën e Luzi 2008 në…

Shkumbini rikthehet në Parën, Luzi nuk reziston dot

Shkumbini ia ka dalë të rikthehet në Kategorinë e Parë. Një gol i Klemend Xhyrës, mbrojtësit…

Lluca: Shansi i fundit i Shkumbinit, nuk e mendojmë një tjetër dështim!

Të enjten merr formë Kategoria e Parë e sezonit të ardhshëm, sa i përket të gjitha…

Kapiteni Xhyra: Vlerësim Luzit, kjo ndeshja e sezonit për Shkumbinin!

Shkumbini do të ketë një mundësi të dytë për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë. Me…

VIDEO: Lami heroi i Veleçikut, Shkumbini luan kartën e fundit

Ndeshja e dytë Play-Off mes Shkumbinit dhe Veleçikut zgjati plot 120 minuta, pasi në lojë të…

Bano nuk e diskuton Veleçikun: Tifozë ejani, në fund do festojmë!

Shkumbini-Veleçiku rikthehet të luhet sërish dhe peqinasit këtë herë tentojnë rikthimin në Kategorinë e Parë. Trajneri…

“Veterani” Gjyla: Me këtë nivel luaj edhe në Superiore!

Më 11 maj 2019, mbrojtësi lushnjar i Shkumbinit, Viktor Gjyla mbush 37 vjeç. Pavarësisht moshës, ai…

Festë te Tërbuni, Devolli dhe Shkumbini luftë deri në fund

Skuadra e Tërbunit ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin A të Kategorisë së Dytë…

Shkumbini akuzon, i nxjerr edhe një video arbitrit Ziri

Shkumbini ka humbur vendin e parë në klasifikim, pasi një ditë më parë barazoi 1-1 në…

Kapiteni Pere: Po të luhet pastër, e kalojmë Shkumbinin!

Devolli kërkon të ngjitet në Kategorinë e Parë dhe shpreson që sot Shkumbini të ndalet me…

Ramazani: Shkumbini nuk mendon për Devollin

Daniel Ramazani është një nga futbollistët me më shumë eksperiencë te Shkumbini. 32-vjeçari ka provuar të…

Kategoria e Dytë | Tërbuni fiton finalen ndaj Gramshit, Shkumbini ia del me 10 lojtarë

Tërbuni ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Gramshit. Skuadra pukjane mundi ekipin vizitor me…

Kategoria e Dytë | Tërbuni rikthehet në krye, Shkumbini marshon drejt së Parës

Tërbuni është rikthyer në krye të tabelës së Kategorisë së Dytë. Ekipi pukjan mundi në transfertë…

Kategoria e Dytë | Ekipet e kreut nuk falin, Shkumbini dhe Luzi “sundojnë”

Nuk njohin hapa fals ekipet e kreut në Kategorinë e Dytë. Në ndeshjet e zhvilluara sot,…

Shkumbini dhe Devolli ndahen me një pikë, hap fals i Maliqit

Kryendeshja e Kategorisë së Dytë midis Shkumbinit dhe Devollit u mbyll në barazim 1 –  1.…

Kategoria e Dytë | Luzi kap kreun, Shkumbini e Devolli njohin vetëm fitore

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 17-të të Kategorisë së Dytë. Në Grupin A, Luzi…

Bano: Asgjë nuk ka mbaruar, por mbetemi të parët

Shkumbini kryesues ndiqet nga Devolli me vetëm me 1 pikë diferencë. Peqinasit nuk ndjehen të qetë…

KATEGORIA E DYTË | Tërbuni dhe Luzi “copëtohen” për një pikë, Këlcyra fiton derbin dhe zhyt Përmetin

Përballja midis Tërbunit dhe Luzit rezultoi të ishte një ndeshje shumë e luftuar, por në fund…

Artan Bano: Nuk presim dhurata, terrenet “rivali” ynë

Nesër Kategoria e Dytë do të nisë me ndeshjet e javës së 16-të, ku në të…

KATEGORIA E DYTË | Tërbuni “shpërthen” në gola, pretendentët e Grupit B nuk gabojnë

Kategoria e Dytë ka filluar fazën e dytë këtë fundjavë. Në Grupin A, Tërbuni ka shkëlqyer…

Shkumbini me marsh kryesuesi, Bano i fokusuar në merkato

Edhe pse për skuadrat e Kategorisë së Dytë ka më shumë kohë përgatitjeje në periudhën dimërore,…

Tërbuni fiton finalen me Sopotin, edhe Shkumbini e mbyll vitin me festë

Janë luajtur sot ndeshjet e fundit të vitit 2018 në Kategorinë e Dytë dhe sytë ishin…

Apeli rrëzon Disiplinën, peqinasve u kthehen tre pikët

Shkumbini i gëzohet Komisionit të Apelit, pasi është rrëzuar dënimi i marrë në mes të muajit…

Shkumbini e pëson rëndë, Besa sërish pa tifozë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka martë vendimet e radhës, teksa spikat dënimi i…

Bano sfidon Demirajn: Largohem nëse kam goditur futbollistë të Albpetrolit

Në javën e 12-të Shkumbini barazoi 0-0 në fushën e tij me Albpetrolin e Patosit, por…

Demiraj tregon dhunën në Peqin: Zoti na ruajt!

Në Kategorinë e Dytë, javë pas jave është bërë si e modës që, dhuna, përleshjet në…

KATEGORIA E DYTË | Vjen humbja e parë për Tërbunin, “ngec” Shkumbini

Java e 12-të ka rezervuar jo pak surpriza në grupin A, ku dy ekipet e kreut,…

Shkumbini kap sërish majën, Tërbuni mbetet në krye pa luajtur!

Shkumbini i ka kuruar me shpejtësi plagët e ndeshjes katastrofë në Kuçovë para një muaji, sepse…

Tërbuni merr kreun, Maliqi dhe Shkumbini nuk gabojnë

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së dhjetë të Kategorisë së Dytë. Në Grupin A ose…

Vllaznia B triumfon në derbi, Shkumbini thyen Maliqin kryesues

Tërbuni ka marrë një pikë të vlefshme në transfertë me Gramshin. Një përballje e fortë, pasi…

VIDEO: Skena qesharake, arbitri i dhunuar nga Këlcyra tani masakron Shkumbinin

Për fat që nuk shohim asgjë, kjo duhet thënë për kategoritë e ulëta në Shqipëri. Nëse…

Nuk përmbahen peqinasit: Palaço me shkollë, meriton më shumë se ajo që të ndodhi në Këlcyrë

Shkumbini e humbi në tavolinë ndeshjen me Naftëtarin, por njëkohësisht edhe me heqjen e 3 pikëve.…

Kategoria e Dytë | Tërbuni dhe Luzi nuk dinë të ndalen, “ngec” Shkumbini

Janë zhvilluar sot ndeshjet e javës së gjashtë në Kategorinë e Dytë. Në Grupin A, kryesuesit…

Shkumbini sfidon Egnatian në fundjavë

Pas barazimit ndaj Sopotit me rezultatin 3-3, ekipi i Shkumbinit ka menduar të mbyllë përgatitjet e…

Shkumbini, gati për miqësoren e dytë

Në kampin peqinas vazhdojnë përgatitjet për ndërtimin e një ekipi dinjitoz i cili do te jete…

Lëvizin te Shkumbini, një përforcim për Banon

Shkumbini vendos për sezonin.  Kanë qenë të njëpasnjëshme takimet e drejtuesve peqinas këto ditë dhe përfundimisht…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online