Tërbuni merr kreun, Maliqi dhe Shkumbini nuk gabojnë

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së dhjetë të Kategorisë së Dytë. Në Grupin A ose siç njihet ndryshe si Grupi i Veriut. Tërbuni ka marrë i vetëm kreun e tabelës pas fitores në trasnfertë ndaj Partizanit B me rezultatin 3 – 1. Fitorja më e thellë e javës është regjistruar në këtë grup. Sopoti ka mundur me rezultatin 8 – 2 Adën e Velipojës, duke iu afruar kështu kreut të tabelës.

Në Grupin B, tri ekipet e kreut, Maliqi, Shkumbini dhe Devolli kanë fituar takimet e tyre respektive. Maliqi ka mundur 1 – 0 Tepelenën, ndërsa Shkumbini ka mundur me rezultatin e thellë 6 – 1 Delvinën. Kriza e Naftëtarit vazhdon. Kuçovarët nuk i ndahen fundit të tabelës, pasi janë mundur nga vizitorët e Skraparit me rezultatin 1 – 0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online