Browsing Tag

Salah

VIDEO | Salah “out”, Afrika e Jugut eliminon Egjiptin

Afrika e Jugut ka befasuar të gjithë duke eliminuar Egjiptin nga Kupa e Kombeve të Afrikës pas fitores 1 – 0 në fazën e 1/16-ve. “Faraonët” konsideroheshin si ekipi favorit për të fituar turneun, kjo dhe për shkak se ishin vendi organizator…

VIDEO | Egjipti marshon, Salah ngre në peshë stadiumin

Egjipti ka siguruar kalimin në fazën e 1/8-ve të “Kupës së Kombeve të Afrikës” falë fitores 2 – 0 kundër Republikës Demokratike të Kongos. Dy golat e “faraonëve” në këtë takim u shënuan nga Elmohamadi dhe Salah, të dy lojtarë që aktivizohen…

Salah thumbon Kejnin: Ai ishte i pari, më pas erdha unë!

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Totenhemit dhe Liverpulit pritet të vendosë përballë dy nga sulmuesit më të mirë në botë, Heri Kejn dhe Mohamed Salah. Të dy futbollistët kanë qenë në krye të golashënuesve për disa vite, por në dy sezonet…

Pas Joviç, Reali insiston edhe për yllin e Liverpulit

Mohamed Salah bëri një tjetër sezon të shkëlqyer me Liverpulin, duke fituar për herë të dytë radhazi “Këpucën e Artë” në Premier League. 22 gola dhe 8 asiste në Premier League, Salah ishte vendimtar për të kuqtë e drejtuar nga Jurgen Klop,…

Lajme të mira për Liverpulin, “Momo” është gati!

Mohamed Salah ishte mungesa e madhe e Liverpulit në takimin historik përballë Barcelonës në Champions League, por për sfidën e fundjavës në kampionat, ylli egjiptian do të jetë gati. Salah pësoi një dëmtim në takimin e fundjavës së…

Salah-Firmino, gazetari dhe Klop zbulojnë gjithçka

Liverpul mori një fitore të madhe mbrëmë ndaj Njukasëll me rezultatin 3-2. Megjithatë, lëndimi i Mohamed Salah krijon një ankth te skuadra dhe tifozët e të kuqve. Sulmuesi pati një përplasje shumë të fortë më portierin kundërshtar, ku u…

Klop: Kjo fitore ishte e shkruar, ju tregoj gjendjen e Salah

Liverpuli siguroi një fitore dramatike pak minuta para fundit në takimin e sotëm ndaj Njukasëll. Tekniku gjerman Jyrgen Klop, u shpreh se ishte i qetë në çdo moment pasi për të ishte e shkruar që skuadra e tij do të arrinte të rikthehej në…

VIDEO | Përplasje e frikshme, Salah nxirret me barelë

Mohamed Salah është detyruar të lërë fushën e lojës në ndeshjen ndaj Njukasëllit pas një dëmtimi të pësuar në kokë pas një përplasje me portierin e vendasve Martin Dubravka. Impakti ishte aq trullosës saqë për të nxjerrë egjiptiani nga…

Salah provokon Sitin: Katër fitore na dalin!

Mohamed Salah shënoi një gol të mrekullueshëm ndaj Çelsit dhe tashmë kërkon që Liverpuli të fitojë 4 ndeshjet e mbetura në kampionat, për të fituar titullin në Premier Ligë. The Reds u rikthyen në krye duke mposhtur Çelsin 2-0, por…

VIDEO | Përmbysje fantastike, “Faraoni” Salah ndez Liverpulin

Për një titull kampion duhet të vuash shumë. Këtë gjë e bëri sot Liverpuli në transfertën ndaj Sauthempton. Skuadra e Klop përmbysi “shenjtorët” duke çuar rezultatin përfundimtar në 3 – 1. Përveç tri pikëve te Liverpuli duhet t’i gëzohen…

Kritika për Salah: Egoist, nuk pason te Mane nga inati!

Mohamed Salah bëri një sezon të parë të shkëlqyer me fanellën e Liverpulit, por në këtë sezon, numrat e tij janë larg pritshmërive. Edhe pse ka pasur raste të pafundme për të shënuar, numri 11 i Liverpulit ka gabuar shpeshherë, madje edhe…

VIDEO | Salah “kopjon” Bekam, Lovren na kujton… Pinokun!

Dejvid Bekam ka qenë shpeshherë në qendër të vëmendjes gjatë kohës kur ishte futbollist dhe padiskutim ka qenë dhe mbetet një nga sportistët më të famshëm. Disa vite më parë, britaniku ishte fytyra e kompanisë “Pepsi” dhe videoja e tij në…

Kthim pas në kohë, kur Salah refuzohej nga Unai Emeri

Një vit e gjysmë më parë, Mohamed Salah, ishte nën vëzhgim nga shumë klube elitare nëpër Europë. Një ndër palët e interesuara ishte dhe PSG-ja, ku asokohe drejtonte trajneri i tanishëm i Arsenalit, Unai Emeri.  Asokohe talenti i…

Spektakël festash, Liverpuli magjeps dhe prodhon ëndrra

Është një Liverpul magjik, si për festa: skuadra e drejtuar nga Jyrgen Klop nuk pyet për askënd, heq qafe edhe Njukasllin e Rafa Benitez duke fituar 4-0 dhe fluturon drejt titullit. Është ende herët, tepër herët, por nëse Mançester Siti…

VIDEO: Salah i përkryer, marshimi i Liverpulit nuk ndalet!

Është luajtur sot në mbrëmje sfida hapëse e javës së 18-të në Premier Ligën angleze, mes Ulvërhemptonit e Liverpulit. The Reds triumfuan 2-0, me golat e shënuar nga Mohamed Salah në minutën e 18-të dhe Van Dijk në të 68-tën. Ylli…

Video: 45 minuta ekuilibër dhe… Salah!

Janë luajtur 45 minutat e para të ndeshjes mes Ulvërhemptonit e Liverpulit dhe The Reds kryesojnë 1-0, me golin e shënuar nga Mohamed Salah në minutën e 18-të. Ylli egjiptian ka vendosur fatet e një takimi që deri tani ka qenë zbavitëse,…

Salah në podium, sulmuesi i Liverpulit nderohet në Afrikë

Muhamed Salah ka qenë një prej lojtarëve që ka spikatur më së shumti gjatë vitit 2018. 26-vjeçari ishte një ndër lojtarët kyç që e udhëhoqi skuadrën e Liverpulit deri në finalen e Champions League-s, ndërsa edhe në gjysmën e parë të sezonit…

VIDEO | Ndodh në Angli, shoku i komenton golin mikut të verbër

Futbolli mund të konsiderohet një kulturë më vete, për ata që dinë ta shijojnë. Nuk është e thënë se duhet ta shohësh me patjetër një ndeshje, pasi ata që janë një moshë disi më e madhe e dinë mirë se çdo të thotë të ndjesh emocionet e një…

Formacioni i javës në Angli, surpriza është një shqiptar

Kampionati anglez konsiderohet si më i forti ndër 5 ligat elitare në Europë. Sigurisht që për të qenë pjesë e 11 më të mirëve duhet që të shkëlqesh në një ndeshje. Ajo që bie në sy është se në 11-shen e përzgjedhur nga “Sky Sports” rezulton…

FOTO | Skulptura e Momo Salah, plas humori në rrjetet sociale

Siç duket, ata që marrin për sipër për të bërë art me figurat e yjeve të futbollit e kanë shumë të vështirë që të dhurojnë një vepër arti që të jetë cilësore, ose syri i tyre është shumë larg syrit tonë. Pak kohë më parë ishte një…

VIDEO: Magjia e Salah, gol nga goditja e këndit

Po luhen ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës dhe në fushë sot ishte edhe Egjipti, që priste Svazilandin, ose Esuatinin, siç quhet prej pak muajsh. "Faraonët" mbyllën gjithçka që në pjesën e parë, duke shkuar në pushim në avantazh…