VIDEO | Ndodh në Angli, shoku i komenton golin mikut të verbër

0

Futbolli mund të konsiderohet një kulturë më vete, për ata që dinë ta shijojnë. Nuk është e thënë se duhet ta shohësh me patjetër një ndeshje, pasi ata që janë një moshë disi më e madhe e dinë mirë se çdo të thotë të ndjesh emocionet e një sfidë duke dëgjuar vetëm komentatori në radio.

Liverpul pirit Napolin të martën, në një takim që duhet të vendoste fatin e skuadrave. Në stadium ishte dhe një tifoz i verbër, i cili ishte i shoqëruar nga një mik i tij. në momentin e golit të Momo Salah festa ishte legjitime e të gjithë takimit, por e barabartë me tifozin  e verbër, i cili e shijoi ndonëse nuk e pa atë realizim. Shoku i cili ndodhej pranë tij u kujdes që t’ia shpjegonte këtë moment gëzimi dhe ky veprim ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik sportiv.

Video është bërë virale dhe ka marrë pa fund pëlqim, por mbi të gjitha ka sjellë një mesazh, se futbollin duhet të dish ta shijosh, pavarësisht çdo rrethane që mund të ndodhesh.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.