VIDEO | Salah dhe Mane të pabesueshëm, sytë janë nga rekordi i Xherard

0

Sadio Mane dhe Mohamed Salah nuk kanë shumë vite te Liverpuli, por kjo nuk i penguar që të përjetësojnë veten në historinë e “The Reds”.

Dyshja afrikane gjeti rrugën e rrjetës në fitoren e sotme 4 – 1 ndaj Portos. Dy sulmuesit kapin kuotën e 14 golave në Champions League me Liverpulin, duke barazuar një legjendë si uellsiani Ian Rash, ndërsa mbi ta mbetet legjenda Stiven Xherad, i cili ka shënuar 21 gola përgjatë karrierës së tij të gjatë me ekipin anglez.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.