Katër “vrasës” për një “këpucë”, Premier Liga është flakë!

0

Gara për titullin kampion në Premier Ligë është shumë e fortë, me Mançester Sitin dhe Liverpulin që po ndjekin hap pas hapi njëra-tjetrën. Por jo vetëm titulli kampion, pasi dhe gara për “Këpucën e Artë” është më e ndezur se kurrë.

Dominimi i Heri Kejn nuk ekziston më, pasi tashmë janë tri sulmues të tjerë para yllit të Totenhemit. Listën e golashënuesve e kryeson Aguero me 18 gola, që po bën një sezon të shkëlqyer deri më tani.

Salah ndjek nga pas argjentinasin me 17 gola, ndërsa Obamejang është i treti me 16. Edhe Kejn në vend të katërt ka 16 gola dhe të katër sulmuesit, pritet të luftojnë deri në fund për të siguruar këtë çmim individual.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.