Browsing Tag

Rexhinaldo

Rexhinaldo “ngel në klasë”, gjiganti grek e refuzon

Rexhinaldo Faite u largua në fund të sezonit të shkuar nga skuadra e Kukësit, duke mos pranuar të rinovojë. Sulmuesi mozambikas fitoi Këpucën e Artë në Superiore me 13 gola, si dhe për gjatë gjithë sezonit, kishte shënuar 16 gola dhe…

E ardhmja e Rexhinaldos, Kukësi del me qëndrim zyrtar

Rexhinaldo e Kukësi duket se nuk kanë shanse të bashkëpunojnë mes tyre. Edhe pse u mendua në një moment që pasi të qetësoheshin gjërat mund të bisedohej sërish, zor se do të ndodhë. Klubi i Kukësit ka dalë me një njoftim për largimin e…

“Vetëm unë e di sa kam luftuar”, Rexhinaldo bën bilancin!

Rexhinaldo, me 13 gola të shënuar bëri tijin “Këpucën e Artë” dhe fitoi Kupën e Shqipërisë me Kukësin. Sulmuesi nga Mozambiku ka bërë një përmbledhje të gjithë sezonit, që e konsideron të suksesshëm. Sigurisht mund të kishte shkuar edhe më…

Rexhinaldo nuk duron më, Kukësi i takon së shkuarës

Sulmuesi mozambikas, Rexhinaldo, mbylli një tjetër sezon të suksesshëm në kampionatin shqiptar të futbollit. Pasi siguroi vendin e dytë në kampionat me Kukësin e tij, si dhe shënoi 13 gola, Rexhinaldo fitoi dhe Kupën e Shqipërisë, madje…

Shkurtaj shqetëson Kukësin, çështja Rexhinaldo merr udhë

Kukësi po mendon për ndeshjen me Skënderbeun, ndërkohë që kjo javë ka pasur zhvillime të rëndësishme.  Kështu, raportohet se në klubin verilindor janë shpërndarë pagat e fundit dhe ky është një motiv më shumë për lojtarët para sfidës me…

Absurditeti i kontratave, Rexhinaldo nuk luan në finale!

Kontratat, kohëzgjatja dhe respektimi i tyre janë një nga problematikat që duhet të marrin zgjidhje në futbollin tonë. Kohëzgjatja 10-mujore e tyre duhet të marrë fund. Shumica e klubeve, kuptohet për kontratat sezonale, nënshkruajnë me…

Mesazhi i koduar, Rexhinaldo e mbyll me Kukësin?

Rexhinaldo, edhe pse garanton gola, është një "minë me sahat". Sulmuesi nga Mozambiku është nga ata që nuk duron shumë t'i flasin. Këtë e thonë të gjithë ata me të cilët ka bashkëpunuar në të shkuarën. Te Laçi pati probleme, ndërkohë që…

Revoltohet Rexhinaldo, drejtuesit e qetësojnë

Rexhinaldo vijon të trazojë Kukësin, teksa para ndeshjes me Teutën është tërhequr nga nxehja me skuadrën. Kjo është ajo që raportohet nga gazetari i Supersport, Sokol Xhihani, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli”. Sipas asaj që…

E ardhmja te Kukësi, Rexhinaldo e thotë shqip

Rexhinaldo ishte një nga afrimet e goditura të Kukësit në merkaton e verës. Sulmuesi ia ka dalë të shënojë në kampionat dhjetë gola këtë sezon dhe dëshira është e madhe që në fund të shpallet golashënuesi më i mirë i Kategorisë Superiore.…

Rexhinaldo thërret tifozin e flaktë: Duhet të të takoj

Kukësi mundi sot Laçin në transfertë me rezultatin 1 – 0. Në transfertën ndaj ekipit kurbinas, në tribunën e tifozëve miq ishte vetëm një tifoz kuksian, i cili në fund të takimit mori duartrokitjet e të gjithë ekipit verilindor.…

Rexhinaldo: Nuk e di si ia dola të luaj, shumë kishin frikë

Rexhinaldo sakrifikoi në takimin e djeshëm që Kukësi fitoi me Luftëtarin. Sulmuesi nga Mozambiku një ditë para ndeshjes u përplas me mbrojtësin Faton Xhemaili, por gjithsesi e nisi nga fillimi takimin. Autori i 8 golave me Kukësin dha edhe…

Janari i trazuar, Rexhinaldo “rrëfen” prapaskenat

Rexhinaldo ka qenë në qendër të vëmendjes te Kukësi. Verilindorët donin ta shisnin, por në zyrat e klubit të tyre nuk ka mbërritur oferta e duhur. Gjatë kësaj periudhe ka pasur edhe pakënaqësi nga të dyja krahët, madje presidenti Safet…

Tërhiqet Gjici: Ju tregoj çfarë më ndodhi me Rexhinaldon!

Rexhinaldo një ditë më parë u dënua nga Kukësi. Presidenti Safet Gjici dha urdhër që sulmuesi nga Mozambiku të stërvitej me ekipin e dytë. Ky vendim ka ndryshuar, pasi numri një i klubit verilindor ka pasur një takim me numrin “9” të…

Gjici nuk duron më, merr një vendim për Rexhinaldon

Rexhinaldo është një çështje te Kukësi. Një ditë më parë ai ka qenë në zyrat e klubit, ndërkohë që drejtuesit e verilindorëve konfirmuan për “SportEkspres.com” se sulmuesi nuk do të lëvizë nga skuadra e drejtuar prej Armando Cungut.…

Rexhinaldo i Kukësit është tjetër, shifrat nuk gënjejnë

Rexhinaldo në Superiore ka zbarkuar për herë të parë në Gjirokastër dhe aty spikati. Realizoi tetë gola, por ra në sy për shpirtin e tij luftarak. Me përfundimin e kampionatit ishin disa klube që u vunë pas tij. Laçi u tregua më konkret dhe…

Titulli dhe sulmuesi më i mirë, Hidi flet “pa doreza”

Teuta e ka mbyllur pjesën e parë të sezonit në vendin e tretë në klasifikim dhe në kampin durrsak janë të kënaqur për atë që kanë arritur deri më tani. Vetë presidenti Edmond Hasanbelliu para pak kohësh deklaroi se objektivi janë Kupat e…

Ofertë për Vasil Shkurtajn, çfarë skenari për transferimin!

Vasil Shkurtaj është shënuesi më i mirë i Luftëtarit këtë sezon dhe një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Sulmuesi ka realizuar me bliznjtë shtatë gola, ndërkohë që Partizani, Laçi dhe Kukësi i janë vënë pas. Verilindorët duket se…

Rexhinaldo: Barazim i mirë, ju premtoj dy gjëra!

Kukësi u ndal në një barazim pa gola në ndeshjen me Partizanin dhe kështu diferenca me kryesuesit e Superiores mbetet pesë pikë. Rexhinaldo, sulmuesi kryesor i verilindorëve, nuk ia doli të shënojë dot. Gjithsesi optimizmi nuk i mungon.…

Lajm i mirë për Cungun, sulmuesi bashkohet me skuadrën

Kukësi është mjaft larg vendit të parë, megjithatë verilindorët besojnë shumë se diferenca prej 10 pikësh me skuadrën e Partizanit mund të rikuperohet. Skuadra ka vijuar prej ditësh stërvitjen në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmëz,…

VIDEO | Rexhinaldo nderon Mozambikun, gëzon edhe Cungu

Pas golit që shënoi në ndeshjen kundër Teutës në Superiore, Rexhinaldo realizon sërish dhe e bën këtë me fanellën e kombëtares së tij. Sulmuesi 28-vjeçar i dha madje fitoren me rezultatin 1-0 Mozambikut kundër Zambias dhe shpreson në…

Rexhinaldo i pafat, udhëtimi afrikan mbyllet me disfatë

Ndonëse te Kukësi nuk e pranojnë, skuadra verilindore ka krijuar varësi nga sulmuesi, pasi pa golat e tij ekipi nuk po mundet që të ketë sukses. Pas dy humbjeve të fundit lojtari nga Mozambiku është vënë jo pak në qendër të kritikave,…

Rexhinaldo motivon ekipin: T’i përvishemi punës!

Sulmuesi i Kukësit Artur Rexhinaldo nuk ishte në një ditë të mirë në takimin e sotëm, ku Kukësi u mund nga Partizani me rezultatin 0-1. Futbollisti nga Mozambiku ka menduar të motivojë skuadrën me anë të një postimi në llogarinë e tij në…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online