Rexhinaldo fillon aventurën kazake, prezantohet tek ekipi i ri

0

Sulmuesi mozambikas Rexhinaldo Artur Faife la kampionatin shqiptar pas tri sezoneve ku provoi të luante për tri ekipe të ndryshme: Luftëtari, Laçi dhe së fundmi Kukësi. 29-vjeçari është prezantuar te kazakët e Shakter Karagandi.

Te skuadra e re Rexhinaldo gjen ish-kolegun e tij te Kukësi, Donjet Shkodra, i cili iu bashkua ekipit kazak në muajin shkurt. Rexhinaldo lë shqipërinë me një rekord prej 39 golash në 96 aktivizime në Kategorinë Superiore, ndërsa në Kupën e Shqipërisë mozambikasi shënoi 14 gola në tetë takime.

View this post on Instagram

????????? — ????? ?? «??????» ?????? ????????? ????????? ?????? ?????????? ??????? ???????? ???????? ? ?????????????? «????????» ????????? ?????? ????????? ????? ????? ??? ????????? «??????». ? ??????? ?????? 29-?????? ??????? ?????? 43 ????? ?? ???? ????????, ? ??????? ????? 20 ????? ? ????? 1 ??????? ????????. ????? ???????? ?? ????? ???????, ??? ???????????? «???? ??????????», ?? ????????????? «????? ?????» ? «????????», ? ????? ????????? «?????????» ? «????». ?? ??????? ????????? ?????? 25 ??????, ? ??????? ??????? ?????? 3 ????. ????????? ????? ????? ???? ????????: 14 ???? 1990 ??????: ?????????? ???????????: ???????? ????: 174 ??. ???: 65 ??. ????? ?????????? ? ????????? ???????, ?????????!

A post shared by ?? ?????? (@shakhterfc) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online