Bejl jashtë grumbullimit, Zidan zbulon arsyen

Mungesa e Gareth Bejl në listën e të grumbulluarve për turneun miqësor “Audi Cup” solli shumë…

VIDEO | Konfirmohet lajmi i keq, 7 muaj jashtë për yllin e Realit

Një dëmtim i rëndë ka prishur astmosferën pozitive që mbizotëronte te Real Madrid para fillimit të…

Arsenal merr vrull, marrëveshje e kryer me madrilenin

Aresenal është gati të zyrtarizojë prurjen më të re. Dani Sebajos së shpejti do të veshë…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid…

55 milionë euro për nisjen e merkatos, Reali zyrtarizon sot goditjen e parë!

Reali i Madridit është një ndër klubet më të përfolura në këtë fillim të merkatos, me…

Napoli hidhet në sulm, objektivi i merkatos gjendet në Madrid

Bajerni i Mynihut nuk ka ndërmend të paguajë 40 milionë euro për të blerë përfundimisht kartonin…

“Shndërroi bodrumin në klub nate”, zbulohet çmenduria e ish-madrilenit

Roiston Drente është ndër ata futbollistë që nuk e arritën kurrë potencialin e tyre të vërtetë.…

FOTO | “Dështakët” e La Liga-s, Suarez e Benzema kryesojnë listën!

Golashënuesi më i mirë i La Liga-s këtë sezon ishte një çmim i ditur prej kohësh,…

Zidan i dorëzuar: Nuk është çështja se nuk duam, thjesht nuk mundemi!

Reali i Madridit pësoi një humbje ditën e sotme ndaj Betisit në shtëpi, duke e mbyllur…

Reali, Santos dhe Vinisjus: Rrëfehet talenti Rodrigo

Rodrigo Goes po shijon ditët e tij të fundit me skuadrën e Santosit. Pak javë më…

VIDEO | Ndeshja e rezervave, Diaz dhe Vajeho protagonistë

Real Madrid ka mundur 3 – 1 Vijarealin në takimin e zhvilluar sot në “Santiago Bernabeu”.…

Misioni i Ronaldos: Dua të fitoj ndaj paragjykuesve, Juves i tregova sa vlej

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për revistën spanjolle “ICON”, ku ka diskutuar mbi…

Benzema ndryshon planet e Zidan, devijon merkato e Realit

  Drejtuesit e Real Madrid po përgatiten për revolucionin e merkatos së verës. Emrat e preferuar…

“Seks këtë muaj?”, Pike tërbon Realin me një batutë

“Lufta” mes Barcelonës e Realit të Madridit i kalon kufijtë e futbollit, sepse beteja për pavarësinë…

Odegard: Jam gati për Realin, në verë vendoset e ardhmja ime

Martin Odegard vazhdon të ëndërrojë rikthimin te Reali i Madridit. Talenti norvegjez për dy vite e…

E bujshme: Zidan kthehet te Reali!

Zinedin Zidane do të rikthehet në krye të bankinës së Real Madrid më pak se një…

Reali pezullon Iskon, “MARCA” zbulon debatin me Solarin

Problemet te Reali nuk po kanë fund. Pas sherrit midis Ramos e Perez, situatës kritike me…

Plas te Reali, sherr mes dy yjeve të skuadrës

Sa vjen e përkeqësohet situata te Real Madrid. Së fundmi media spanjolle “AS”, raporton se në…

Kriza e Gareth Bejl, Shyster e thotë troç: Solari po e provokon

Ish-trajneri i Real Madrid ka komentuar situatën problematike të Gareth Bejl te “Los Blancos”. Në një…

Fati i buzëqesh Barcelonës, në Madrid me përforcime nga infermieria

Trajneri i  Barcelonës Ernesto Valverde ka marrë lajme të mira nga infermieria e klubit një ditë…

UEFA trondit Realin, ndëshkon budallallëkun e kapitenit

Reali merr një goditje të rëndë përpara ndeshjes me Ajaksin. UEFA ka njoftuar zyrtarisht se ka…

VIDEO | Shfryn trajneri i Ajaksit: Na u anulua një gol i rregullt

Trajneri i Ajaksit, Erik Ten Hag, ishte i dyzuar nga paraqitja e skuadrës së tij kundër…

Perez: Benzema sulmuesi më i mirë në botë, ja kush është e ardhmja e Realit

Florentino Perez ka dhënë një intervistë për medien e njohur franceze “France Football”, ku ka folur…

Guardiola: Reali ka fituar vetëm dy tituj, Solari do ta kuptoje përgjigjen time!

Pep Guardiola bëri bujë me deklaratën e tij në media, teksa në ekipet më të mira…

E ardhmja e Pogbasë, i vëllai nuk e mban dot gojën mbyllur

Vëllai i Pol Pogbasë, Florentin Pogba ka dhënë një intervistë për medien spanjolle “AS”, ku ka…

Pikiata e Xhefren, nga goli në “El Clasico” te ecejaket nëpër Europë

Në 29 nëntor të 2011-ës në “Camp Nou” u shkrua historia. Barcelona e Pep Guardiolës e…

Hese Rodrigez e thotë troç: Te Reali më harruan të gjithë

Karriera e Hese Rodrigez ka një pësuar një rënie të frikshme gjatë dy viteve të fundit.…

Drama e ish-mesfushorit të Realit, gati t’i thotë “stop” futbollit

Shumë prej jush mund ta mbani mend Fernando Gagon, mesfushorin argjentinas që ka luajtur për pesë…

VIDEO | “Show” nga Gareth Bejl, uellsiani “zbavitet” me kampionët e Azisë

Real Madrid nuk ka lënë vend për surpriza, teksa ka mundur me rezultatin 3-1 kampionët e…

Hidhet shorti i Copa del Rey, “buzëqeshin” të mëdhatë

Ditën e sotme është hedhur shorti i 1/8-ave të “Copa del Rey”, ose ndryshe Kupa e…

Champions mbyll fazën e “nxehjes”, ja 16 “të diplomuarit”

Me përfundimin e sfidave të mbrëmjes së sotme është mbyllur përfundimisht dhe faza e grupeve e…

VIDEO | Reali triumfon në “Olimpico”, Aguero prish festën e Lionit

Real Madrid ka rigjetur sërish veten në Champions League. Kampionët në fuqi mundën Romën me rezultatin…

VIDEO | Gafa e pabesueshme, Reali shpëton falë çmendurisë së Ynder

Roma fare mirë mund ta kishte nisur pjesën e dytë me avantazhin e një goli, por…

Vjen oferta e parë për Lopeteguin, por Reali i prish punë

Hulen Lopetegui mbetet një trajneri i kërkuar në nga klubet europiane, pavarësisht eksperiencës së dështuar te…

Shkarkimi i Lopeteguit, Kros: Humbja më e madhe për ne

Toni Kros ka reaguar me një postim në rrjetin social “Twitter” për shkarkimin e Julen Lopeteguit…

Zyrtare / Shkarkohet Lopetegui, e pason një argjentinas

Real Madrid ka njoftuar para pak minutash shkarkimin e trajnerit Hulen Lopetegui. Tekniku bask largohet nga…

Perez nën shënjestër: “Në katër muaj shkatërroi Spanjën e Realin”

Trajneri Hulen Lopetegui ka qenë shënjestra kryesore për krizën që ka përfshirë klubin e Real Madrid.…

Në Spanjë e bëjnë të sigurt: Lopetegui shkarkohet nesër, Konte pret biletën për në Madrid

Pak orë pas humbjes turpëruese 5-1 të Real Madridit në transfertën ndaj Barcelonës ka ardhur dhe…

Kasemiro: Ky rezultat reflekton gjendjen tonë, jemi katastrofë…

Turpërimi i sotëm nuk në “Camp Nou” do lërë një njollë, që do duhen vite për…

VIDEO / Festë katalanase në “Camp Nou”, Reali prek fundin

Barcelona është fituesja e “El Clasico”-s së parë të këtij sezoni në La Liga. Katalanasit vinin…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online