“Shndërroi bodrumin në klub nate”, zbulohet çmenduria e ish-madrilenit

0

Roiston Drente është ndër ata futbollistë që nuk e arritën kurrë potencialin e tyre të vërtetë. I blerë nga Real Madrid në vitin 2007 kur ishte vetëm 20 vjeç, sulmuesi holandez shpëdoroi talentin e pamasë, duke preferuar që të ndiqte një stil jetese ku jeta e natës ishte e pandashme nga ai.

Më shumë se një dekadë më vonë nga ajo eksperiencë, Drente, është rikthyer pas në kohë në një intervistë për “FourFourTëo”, ku ka zbuluar një histori interesante, protagonist i secilës ishte sulmuesi brazilian Robinjo

“Sapo shkova në Madrid ndihesha si në Holandë. Skuadra më mirëpriti me shumë dashamirësi. Guti ishte më i afërti me mua, një legjendë e vërtetë. Më pas krijova një raport shumë të mirë me Robinjon. Ai jetonte një vilë gjigante, shkoja shpesh atje pasi ai kishte bërë një çmenduri. Kishte kthyer të gjitë bodrumin ishte kthyer në një klub mini-klub nate, siç e dini pas futbollit muzika është pasoni im i dytë dhe ndonjëherë bëja rolin e “DJ”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.