Pasardhësi i Kasijas, Porto tenton anglezin e famshëm

Porto po punon në merkato për të gjetur pasardhësin e Iker Kasijas. Spanjolli pësoi një atak…

Refuzoi Milanin dhe Arsenalin, Brahimi largohet nga Europa

Jasin Brahimi ka qenë një ndër lojtarët më të kërkuar të merkatos së verës. Sulmuesi anësor…

E ardhmja e Kasijas, Porto merr vendimin

Iker Kasijaj do vazhdojë të mbetet pjesë e skuadrës së Portos, por jo si futbollist. Klubi…

Monçi fillon “bastisjet”, vjen mesfushori i Portos

Sevija ka filluar nje proces rindërtimi në krye të të cilit është vendosur drejtori i njohur…

Largimi i radhës, Roma humbet shërbimet e mbrojtësit

Ivan Markano la Porton verën e kaluar dhe u transferua te Roma me parametra zero. Tre…

Kritikoi arbitrat, dënim shembullor presidentit legjendar

Akuzat kundrejt arbitrave nuk tolerohen

“Luftë luzitane” për gardianin e Juves, prioritet është Serie A

Me ardhjen e Xhixhi Bufon, i hapet dera largimit të Matia Perin. Ky i fundit nuk…

Kasijas nuk dorëzohet, na e tregon me veprimin e fundit

Pas plot dy muajsh Iker Kasijas është paraqitur në qendrën stërvitore të Portos. Portieri legjendar më…

Arsenali goditje të zgjuar në merkato, afron yllin e Portos

Arsenali ende nuk e ka hapur merkaton e kësaj vere, me “Topçinjtë” që nuk kanë zyrtarizuar…

Gabimi trashanik i Portos, si “Dragonjtë” e refuzuan Zhoao Feliks

Porto është një nga skuadrat me akademitë më të mira në botë dhe talentet që kanë…

“Strategjia të jep trofe”, Murinjo analizon finalen e 2004-ës

Zhoze Murinjo është një nga trajnerët më të suksesshëm në botë dhe triumfi i tij me…

Bufon: Jam në kërkim të emocioneve, PSG kishte vetëm diçka negative!

Xhanluixhi Bufon është në udhëkryq të plotë për sa i përket të ardhmes së tij, me…

Kasijas merr vendimin përfundimtar, zbulohet e ardhmja e tij

Iker Kasijas ka marrë një vendim për të ardhmen. Portieri spanjoll pësoi një infarkt gjatë stërvitjes…

Një shans i fundit për Bufon, ka ofertë nga Portugalia

Xhanluixhi Bufon është një nga portierët më të mirë në historinë e futbollit dhe në Itali,…

Largimi i Kasijas, Porto e zëvendëson me një tjetër legjendë!

Një legjendë që zëvendëson një tjetër. Rrallë ndodh, por Porto paska qenë e shkruar të bashkojë…

Atletiko e nis vrullshëm merkaton, zyrtarizohet blerja e parë

Atletiko Madrid është një ndër klubet më të dëmtuar në këtë fillim merkatoje, teksa nga madrilenët…

Sportingu ngre Kupën, Porto mbyll sezonin pa trofe

Sportingu i Lisbonës është rikthyer të fitojë Kupën e Portugalisë pas tri sezonesh. Skuadra kryeqytetase mundi…

VIDEO | Benfika rikthehet te titulli, tifozët e Portos shfryjnë ndaj arbitrave

Benfika është kurorëzuar kampion i kampionatit portugez për të 37-ën herë në histori. Fati i trofeut…

“Luftëtari” mohon gjithçka: Qetësi, e shpall vetë lajmin e tërheqjes!

Lajmi i tërheqjes së Iker Kasijasit nga futbolli u përhap shpejt në rrjetet sociale. Shumë tifozë…

Rrezik i madh, Kasijas merr vendimin e vështirë

Iker Kasijas i trembi të gjithë para disa javësh. Portieri i Portos pësoi një atak kardiak…

E ardhmja pa Kasijas, Porto përgatit një super goditje

E ardhmja e Iker Kasijas në fushën e gjelbërt është në një dyshim të madh. Spanjolli…

Atletiko pa mbrojtje, pas Godin largohen dy yjet e tjerë

Atletikos së Madridit do i duhet shumë para dhe punë gjatë meratos së ardhshme. Pas Diego…

Kasijas del nga spitali, pranon dilemën e karrierës para gazetarëve

Iker Kasijas ka lënë ambientet e spitalit ku po qëndronte prej pesë ditësh për shkak se…

“Jeta ka këtë mënyrë të çuditshme për të na kujtuar se duhet të festojmë çdo rrahje zemre!”

Surprizat në jetë nuk kanë fund, si ato pozitive edhe ato aspak të tilla. Iker Kasijas…

Rikthimi në fushë i Kasijas, mjekësia e ndarë në dy pjesë!

Iker Kasijas ia hodhi paq, e keqja u largua dhe ai ndihet më mirë. Po ashtu…

Reali fjalë prekëse për Kasijas: Mbështesim kapitenin tonë të dashur!

Lajmi për infarktin e Iker Kasijas i tronditi padyshim të gjithë. Portieri spanjoll u transportua me…

VIDEO | Porto sundon Europën, sukses historik në “UEFA Youth League”

Skuadra e 19-vjeçarëve të Portos është shpallur kampione e trofeut më prestigjioz të futbollit të moshave…

VIDEO | Porto e katranos për 5 minuta, tifozët gati për luftë!

Një natë më parë, Porto përjetoi një ndër dramat më të mëdha të këtij sezoni, teksa…

VIDEO | “Treni” Liverpul shtyp Porton, ndalesa e ardhshme është Barcelona

Liverpuli nuk hasi shumë probleme në Portugali ndaj Portos. Skuadra angleze mori me lehtësi një fitore…

VIDEO | “VAR” nxjerr nokaut Porton, Mane i jep avantazhin Liverpulit

Porto u përpoq me të gjitha mënyrat që të shënonte një gol të shpejtë ndaj Liverpulit,…

Konçesao habit: Liverpuli, skuadra më e mirë në botë!

Serxhio Konçesao, trajneri i Portos, ka folur para ndeshjes kundër Liverpulit në Champions League, ku i…

VIDEO: Keita e Firminjo, Liverpuli bën detyrën kundër Portos

Liverpuli është mjaftuar me vetëm dy gola në takimin e parë çerekfinale kundër Portos. Një fitore…

Penallti, gol dhe dëmtim i çuditshëm për yllin e Portos (VIDEO)

Ngjarje kurioze këtë fundjavë në Portugali, aty ku mbrojtësi i majtë i Portos, Aleks Tejesh, ka…

Reali e bleu 50 milionë euro, Zidan duhet të marrë masa për “vesin” e Militaos

Real Madrid zyrtarizoi sot blerjen e mbrojtësit të Portos, Eder Militao. Për kartonin e brazilianit u…

Reali nuk humb kohë, zyrtarizohet blerja e parë për Zidan

Reali Madridit nuk humbet kohë. Me sezonin që është thuajse i mbyllur me madrilenët, pasi janë…

De Rosi: E tmerrshme të eliminohesh kështu, fatin e trajnerit e dinë drejtuesit

Roma nuk mundi të kualifikohej në çerekfinalet e Champions-it. Portugezët e Portos arritën të merrnin “biletën”…

VIDEO | Mbyllet pas 125 minutave, Porto dhe VAR-i nxjerrin jashtë Romën

Në Portugali, Porto dhe Roma i kanë mbyllur 90 minutat me shifrat 2-1, njësoj si ndeshja…

Di Françesko: Souza në stadium? Asnjë problem! Nga lojtarët dua vetëm një gjë

Roma e ka fituar ndeshjen e parë ndaj Portos dhe tanimë në kthim do të duhet…

VIDEO: Benfika zbut Dragonjtë, triumf dhe parakalim në superderbi!

Benfika ka arritur atë që dukej e pamundur javë më parë, sepse tashmë ka marrë kreun…

VIDEO | PSG jep leksion në “Old Trafford”, Zaniolo “gladiatori” fitues i Romës!

Mançester Junajtid mori një leksion futbolli nga PSG-ja. “Djajtë e kuq” u mundën në “Old Trafford”…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online